Техніка виконання кидка набивного м'яча. Метання набивного м'яча техніка і нормативи. Вправи для нарощування вибухової сили

План-конспект уроку з фізкультури.

Дата: Клас:

Тема уроку: Метання набивного м'яча.

Мета уроку:Удосконалення освоєних рухових дій при виконанні техніки метання набивного м'яча

Завдання уроку:

Освітні завдання:

Удосконалювати стройові вправи.

Закріплювати поняття рухових дій.

Зміцнювати здоров'я учнів за допомогою розвитку фізичних якостей, координаційних і силових здібностей.

Розвиваючі завдання:

Формувати вміння адекватно оцінювати власну поведінку і поведінку оточуючих.

Розвивати уміння виділяти і формулювати те, що засвоєно і, що потрібно засвоїти, визначати якість і рівень засвоєння знані

Формування вміння контролювати, оцінювати навчальні дії відповідно до поставленим завданням і умовами її реалізації

Розвивати уміння виконувати метання набивного м'яча на високому якісному рівні

Виховні завдання:

Формувати мотивацію навчальної діяльності.

Формувати навички співпраці в різних ситуаціях, вміння не створювати конфлікти і знаходити виходи зі спірних ситуацій.

Тип уроку:

Урок узагальнення і систематизації знань

Обладнання, що використовується:

Набивні м'ячі, свисток

Хід уроку:

дозування

Організаційно-методичні вказівки

Універсальні навчальні дії

Побудова. Здача рапорту. Привітання. Повідомлення теми, задач уроку.

Звернути увагу на спортивну форму, дисциплінованість, побажання удачі на уроці

Плановані особистісні результати:

1.Самоопределеніе.

Самостійність і особиста відповідальність за свої вчинки, установка на здоровий спосіб життя.

2.Смислообразованіе.

Мотивація навчальної діяльності (навчально-пізнавальна)

3.Нравственно-етичної орієнтації.

Навички співпраці в різних ситуаціях, вміння не створювати конфлікти і знаходити виходи зі спірних ситуацій.

Плановані метапредметние результати:

1.Регулятівние УУД.

Вносити необхідні корективи в дію після його завершення на основі його оцінки та обліку зроблених помилок. Уміння технічно правильно виконувати рухові дії.

Стройова підготовка: повороти «Наліво», «Праворуч», «Кругом»

Звернути увагу на правильність виконання

Ходьба в колоні по одному:

На носках, руки вгору

На п'ятах, руки на пояс

Звернути увагу на положення голови, плечей, спини

Рухлива гра «Салки з стрічками»

Дотримання правил гри

Перешикування в 2 колони в ходьбі

Стежити за стройовим кроком, за технікою перестроювання

ОРУ комплекс № 2

1. І.П. стійка, палиця внизу.

1-2 - підняти руки вгору, встати на шкарпетки, вдих.

2 .І.п.- стійка, палиця внизу.

1 крок правою ногою вправо, руки вгору

2 нахил вперед.

3 випрямитися

4 - повернутися в і. п. Те ж вліво.

3. І.П. стійка ноги нарізно, палиця за спиною внизу.

4. І. п. - сивий, палиця вперед

1 - зігнути праву ногу, палиця вгору

3 - зігнути ліву ногу, палиця вгору

5. І.П. - лежачи на животі, палиця вгорі

1-2 - прогнутися, руки вгору, ноги вгору

6. І.П. стійка, палиця внизу.

1 - нахил вниз

2 - присед, руки вперед

3 - нахил вниз

7. І.П. стійка, палиця у грудях

1 - стрибок ноги нарізно, палиця вгору

3 - стрибок ноги нарізно, палиця вниз

П'яти стоп підняті.

Стежити за диханням

При виконанні нахилу ноги не згинати

Стежити за точним рухом рук

Стежити за правильністю виконання вправи

При виконанні нахилу ноги прямі, присед повний

Стежити за узгодженим рухом рук і ніг

II. Основна частина 23 хвилини

3.Коммунікатівние УУД

Адекватно оцінювати власну поведінку і поведінку оточуючих.

Формування вміння розуміти причини успіху і неуспіху навчальної діяльності і здатності конструктивно діяти навіть в ситуаціях неуспіху

Метання набивного м'яча вперед через голову на дальність.

Нагадування техніки виконання кидка набивного м'яча з-за голови.

Виконують вправу 2 групи по черзі.

Показ учителем техніки виконання.

Результат діти записують в свій спортивний щоденник.

Стежити за правилами виконання техніки безпеки.

Рухлива гра Перестрілка

Правила гри

III. Заключна частина 6 хвилин

Підбиття підсумку уроку.

Відзначити всіх учнів.

    Кидки набивного м'яча в ціль (Wall Ball) - вправа, запозичене з боксу і в даний час активно використовується в Кроссфіт.

    Які м'язи включаються в роботу і що дає цю вправу?

    В процесі виконання кидків набивного м'яча в ціль працюють найбільш важливі для ударних єдиноборств групи м'язів - м'язи ніг, передні дельти, грудні м'язи, трицепси, міжреберні м'язи, косі і прямі м'язи живота.



    Регулярне виконання описуваного вправи дозволяє скоординувати роботу задіяних у вправі м'язів таким чином, щоб ваш прямий удар рукою придбав максимальну точність, різкість і силу. Плюс, за рахунок того, що в русі бере участь відразу кілька м'язових груп, в досить динамічному стилі, ви спалюєте велику кількість калорій в одиницю часу. Якщо ваше завдання похудеть- цю вправу для вас, при профіцитному балансі калорій, можна наростити масу м'язів рук і грудей, придбавши досить функціональні м'язи.

    Техніка виконання вправи

    Встаємо навпаки досить міцною стіни або спеціально обладнаного комплексу з мішенню. Ноги стоять на ширині плечей, коліна трохи розгорнуті в сторони, шкарпетки дивляться в ту ж сторону, що і коліна. Руки утримують перед грудьми набивної м'яч таким чином, щоб плечі були притиснуті до корпусу, м'яч стосувався грудної клітини в районі сонячного сплетіння. Далі виконуємо присідання - сідаємо максимально низько, згинаємо коліна на кут більше 90 градусів, при цьому сісти намагаємося підконтрольне, утримуючи напругу в м'язах ніг. Тим самим ми накопичуємо кінетичну енергію в нижньої кінцівки.


    © alfa27 - stock.adobe.com

    З присідаючи піднімаємося за рахунок потужного розгинання колін і тазостегнових суглобів, одночасно з цим відштовхуємо м'яч від грудей, кидаємо його в стіну вище рівня очей.


    © alfa27 - stock.adobe.com

    Набивної м'яч відскакує від стіни, ловимо його руками, одночасно згинаючи лікті, амортизуємо удар по ліктьовим суглобам і опускаємося назад в положення присідаючи.


    © alfa27 - stock.adobe.com

    По суті, описане вправа є варіантом трастеров, тільки замість гирі, штанги або гантелей, використовується більш важкий м'яч.

    Кроссфіт комплекси

Випробування проводиться на рівному майданчику довжиною не менше 10 м. Дитина встає у контрольній лінії розмітки і кидає м'яч через голову двома руками вперед з результат-ного положення стоячи - одна нога попереду, інша ззаду або ноги нарізно. При кидку ступні повинні зберігати кон-такт із землею. Допускається рух корпусу вперед, со-супроводжуючих вироблений кидок. Робиться три по-тортури. Чи зараховується кращий результат.

Стрибок в довжину з місця

Дитина стрибає, відштовхуючись двома ногами з інтенсив-ним помахом руками від розміченій лінії відштовхування на максимальне для нього відстань, і приземляється на обидві ноги. Для приземлення можна використовувати тонкий матрацик або гумову доріжку. При приземленні нель-зя спиратися ззаду руками.

Дорослий за допомогою рулетки або сантиметрової стрічки вимірює відстань між лінією відштовхування і отпе-чатку ніг (по п'ятах) при приземленні (в см). Засчіти-ється найкраща з трьох спроб.

визначення гнучкості

Дитина сидить на килимі, ноги нарізно на ширині плечей, ко-ліні випрямлені. Дорослий притискає рукою коліна ре-бенка до підлоги. Між стопами дитини розташований кубик (п'яти ніг і кубик знаходяться на одну рису).

Завдання дитині: нахилитися і відсунути кубик руками якомога далі. Оцінюється відстань в сан--тіметре від лінії п'ят до межі кубика, в яку ребе-нок упирався пальцями. Чи зараховується результат тільки однієї спроби.

Визначення функції рівноваги

Дитина стоїть босоніж, носок сзадистоящей ноги аж-ву примикає до п'яті впередистоящей ноги. Руки внизу.

Завдання дитині: встояти в такій позі з відкритими очима якомога довше.

Оцінюється час (в секундах) утримання пози з моменту прийняття і до моменту, коли ступні ніг зрушаться Про місця або дитина похитнеться.

Примітка.Поверхня, на якій стоїть дитина, повинна бути рівною і жорсткою.

Метання мішечка з піском вагою 150-200г правою і лівою рукою

Після розминки дорослий пропонує дитині произве-сти три кидки мішечків кожною рукою якомога даль-ше. При кидку дитина приймає наступне вихідне по-ложение: стоячи одна нога попереду, інша на відстані кроку, рука з мішечком за головою.

Дорослий здійснює завмер після кожного кидка і кращий результат заносить до протоколу.

Педагоги і фахівці ДОУ на свій розсуд мо-гут доповнювати вищеперелічений необхідний мінімум діагностичних методик.

ПСИХОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА РОЗВИТКУ ДИТИНИ

Існують спеціальні шкали, встановлюють з-соціальну зрілість дітей, здатність їх до оригінали ному задоволенню найпростіших потреб, вмінню адаптуватися до різноманітних умов навколишнього середовища. Досить відомою є шкала Вайнленд, призначена для вивчення здібностей дитини про-обслуговуючих себе і брати на себе відповідальність. Вона со-тримає 117 пунктів, згрупованих за різними вік-ним рівнями, і включає вісім областей поведінки: загальне самообслуговування, самообслуговування під час їжі, при одяганні, саморегуляцію, навички спілкування, бажані заняття, особливості моторики, соціал-цію.

Для оцінки рівня розумового розвитку дошкільників найчастіше використовуються шкала Стенфорд - Віне, тест Векслера і тест Равенна. Для цих же цілей можуть викорис-тися і методики Піаже.

У вітчизняній педагогіці і психології розроблено кілька діагностичних пакетів, що дозволяють оце-нить готовність дитини до школи. Найважливішими показате-никами є рівень сформованості довільності уваги, пам'яті; навички співробітництва (кооперації),

якість мовлення, комунікативні та соціальні навички, загальний рівень культури і сформованість представле-ний про конвенціональних нормах; якість соціалізації, уявлення про норми комунікації і справедливості, рівень моральних суджень і оцінок, готовність до мо-ральному вибору. Для моніторингу досягнень по про-грамі вважаємо за доцільне використовувати в роботі наступні методики:

Методика «Бесіда про школу»(Модифікований вари-ант Т. А. Нєжновою, Д. Б. Ельконіна, А. Л. Венгера)

Мета: виявлення сформованості внутрішньої пози-ції школяра, мотивації навчання.

Вік: 6,5-8 років.

Метод оцінювання: індивідуальна бесіда з дитин-ком, відповіді на питання.

Проба на пізнавальну ініціативу «Незавершена казка»

Мета: виявлення розвитку пізнавальних інтересів та ініціативи.

Вік: 6,5-8 років.

Метод оцінювання: читання незавершеною казки в індивідуальному обстеженні.

Методика виявлення характеру атрибуції успіху / Не-успіху(Рефлексивна оцінка - каузальна атрибуція неуспіху)

Мета: виявлення адекватності розуміння учням причин успіху / неуспіху в діяльності.

Вік: 6,5-7 років.

Питання: «Буває так, що ти малюєш, ліпиш або складаєш конструктор і у тебе не виходить?»

При позитивному відповіді задається ще одне питання: «А як ти думаєш, чому у тебе не завжди виходить?»

При негативній відповіді можна зробити висновок про низ-кою рефлексії або некритичною самооцінці.

Питання: «Які завдання ти любиш - важкі або легкі? »

При відповіді «У мене завжди виходить» опитування припинено-ється.

Критерії оцінювання:

    Власні зусилля - і не намагався, кинув, треба вчитися, треба попросити, щоб пояснили, допомогли і т. П.

    Об'єктивна складність завдання - дуже важка, складна, не для дітей, для більш старших і т. Д.

    Здібності - не вмію, у мене завжди не виходить.

    Везіння - просто не вийшло, потім (іншим разом) вийде, не знаю чому, випадково.

Рівні оцінювання:

1. Дитина посилається на здатності, везіння.

2. Дитина посилається на об'єктивну складність і на не- достатність зусиль.

3. Дитина посилається на недостатність зусиль. Завдання на облік мотивів героїв у вирішенні моральної

дилеми(Модифікована завдання Ж. Піаже, 2006)

Мета: виявлення орієнтації на мотиви героїв в рі-ванні моральної дилеми (рівня моральної децентрації).

Вік: 6,5-7 років.

Метод оцінювання: індивідуальна бесіда.

Опис завдання: вчитель читає текст розповіді дитині і задає йому питання.

текст розповіді

Маленький хлопчик Серьожа захотів допомогти мамі по-мити посуд. Він вимив чашку і хотів поставити її на стіл, але послизнувся, впав і впустив піднос, на якому стояли чашки. П'ять чашок розбилося.

Інший хлопчик Петя, коли його мами не було вдома, за-хотів взяти з буфета варення. Полку, на якій стояла банку, була високо, і він встав на стілець. Намагаючись дістати варення, він зачепив чашку. Вона впала і розбилася.

1. Хто з дітей більше винен?

2. Хто заслуговує на покарання? Чому? Критерії оцінювання: виділення мотивів поступ- ка (відповіді на питання 1 і 2).

Рівні оцінювання До питання 1:

    Відсутня орієнтація на обставини поступ-ка - відповіді немає, обидва винні.

    Орієнтація на об'єктивні слідства вчинку - винен більше Сережа, тому що розбив п'ять чашок, а Петя тільки одну.

    Орієнтація на мотиви вчинку - Сергій хотів по-могти мамі, а Петя - з'їсти варення, винен більше Петя.

До питання 2:

    Відсутня орієнтація на обставини поступ-ка - слід покарати обох: обидва винні, обидва вчинили погано.

    Орієнтація на об'єктивні наслідки вчинку - слід покарати Сергія: він винен більше, так як раз-бив більше (багато) чашок.

    Орієнтація на мотиви вчинку - Петя винен біль-ше, адже Сергій хотів допомогти мамі, а Петя - задовольнив рить свої бажання. Орієнтація на наміри героя. Прояв-ня децентрации як обліку намірів героя розповіді.

В інших освітніх областях використовуються традиційно сформовані й підтверджені в практиці методики, описані авторами в методичних реко-

циях до програми. Зокрема, ви знайдете такі програм-ми обстеження дітей в ключових областях формирова-ня елементарних математичних уявлень, основ логічного мислення дитини, підготовки до навчання грамоті 1.

введення 3

11ояснітельная записка 5

Коротка характеристика програми -

() Бязательно частина 17

I "піній і молодший дошкільний вік (2-4 роки) ... 18

Перша молодша група (2-3 роки) 18

Друга молодша група (3-4 роки) 32

Середній дошкільний вік (4-5 років) 45

Старший дошкільний вік (5-7 років) 62

Старша група (5-6 років) 62

Підготовча до школи група (6-7 років) .... 67

Система моніторингу досягнення дітьми

планованих результатів освоєння програми 99

Взаємодія з сім'єю 101

додаток 103

У роботі з організації моніторингу педагогам і старшим вихованням телям допоможуть наступні книги:

    Діагностика розумового розвитку дітей старшого дошкільного віку / Р. І. Бардіна, А. І. Буличова, О. М. Дьяченко та ін. - М., 1996.

    Щоденник вихователя: розвиток дітей дошкільного віку / За ред. О. М. Дьяченко, Т. В. Лаврентьєвої. - М., 2000..

    Забрамная С. Д. Від діагностики до розвитку / С. Д. Забрамная, О. В. Боровик. - М., 2004.

    МарцінковскаяТ. Д. Діагностика психічного розвитку де-тей / Т. Д. Марцинковская. - М., 1997..

    Вільсон Г. Дізнайся інтелектуальні можливості свого дитин-ка / Г. Вільсон, Д. Гріллз. - М., 1998..

    Гуткина Н. І. Психологічна готовність до школи / Н. І. Гуткина. - М., 1996.

    Діагностика навчальної діяльності та інтелектуального розвитку дітей / Під ред. Д. Б. Ельконіна і А. Л. Венгера. - М., 1981.

Чи хочете Ви мати потужним і нищівним ударом? Таким, як у Миколи Валуєва або Майка Тайсона? Якщо Ваша відповідь «так» - то ця стаття для Вас! Сьогодні ми розповімо Вам про такий незамінний інструмент тренінгу, як набивної м'яч. Так Так! Саме його використовують провідні спортсмени-чемпіони в своїх повсякденних тренуваннях. Наприклад, знамениті в усьому Світі Українці брати Клички напрацювали свої нищівні удари, виключно виконуючи метання набивного м'яча ...

Вправи з набивним м'ячем призначені для розвитку і вдосконалення сили і могутності у атлетів тих спортивних дисциплін, де необхідна вибухова сила, а також застосовуються удари, кидки, всілякі стрибки, в загальному, різка зміна напрямку рухів, та інше.

Набивної м'яч (далі НМ), що це таке?

М'яч медицинбол - це набивної спеціально важкий тренувальний снаряд, який вживають не тільки спортсменами, але також і медиками для лікувальних цілей в посттравматичних програмах і реабілітаційних заходах. Є кілька різних розмірів медіцінбола, але ми рекомендуємо займатися з м'ячами, приблизно ідентичними розмірами волейбольного м'яча або ж його баскетбольного брата.

Маса м'яча часто варіюється в діапазоні 0.5 - 4 кілограми. Для початківців атлетів рекомендується застосовувати дуже легкі набивні м'ячі, масою 0.5 - 1 кілограм. Акцент в першу чергу повинен робитися на правильністьі згодом бездоганність виконання вправ, з поступовим подальшим підвищенням ваги снаряда.

Важливо розуміти, що по-перше: кожен кидок м'яча необхідно робити вибуховимі максимально потужним. Другий ключовий момент це те, що в даному варіанті тренінгу Ви основний упор навантаження повинні спрямовувати не на руки, а на зміцнення м'язів торса, зокрема мускулатури преса і спини.

Характерною помилкою новачка є те, що спортсмен здійснює метання набивного м'яча головним чином за рахунок сили рук і верхнього плечового пояса. Насправді потрібно працювати всім корпусом цілком, підключаючи м'язи преса і спини протягом усього часу виконання кидка. Важливо розуміти, що міць, силу і спрямованість атакуючому удару в боксі, боротьбі, волейболі та інших видів спорту забезпечує саме робота корпусу.

Наполегливо радимо Вам додавати вправи з набивним м'ячем у свою тренувальну програму, паралельно з підняттям обтяжень. Уже навіть один тренінг на тиждень із застосуванням медіцінба, значно підвищує силу і міць Вашого атакуючого удару вже через 4-6 тижнів постійних тренувань.

Вправи для тренування вибухової сили з використанням набивного м'яча і аналогічних снарядів.

  1. Початкове положення - стійка ноги нарізно, медицинбол перед грудьми;
    • присісти на правій нозі з нахилом тулуба вправо;
    • передати м'яч на праву руку, штовхнути м'яч вгору;
    • зловити м'яч двома руками над головою;
    • далі той же - в іншу сторону.
  2. Двома руками підкинути м'яч вгору на 1-2 м з наступною ловлею (вага набивного м'яча 1-3 кг).
  3. Сидячи на підлозі, по черзі перекидати НМ з руки на руку.
  4. Початкове положення - ноги на ширині плечей, при цьому тулуб нахилений вперед. Швидко випрямляючи, кинути НМ вгору і зловити його.
  5. З присідаючи кидати НМ двома руками вгору, випрямляючи, зловити м'яч.
  6. З позиції: сидячи на підлозі, двома руками підкинути м'яч вгору, потім швидко прийняти положення лежачи на спині, і тут же встати і зловити м'яч.
  7. Початкове положення - НМ на правій руці, підкинути вгору і зловити двома руками (однією рукою). Те ж, присідаючи при ловлі м'яча.
  8. Початкове положення - руки в сторони, НМ в правій руці. Передача м'яча з руки в руку над головою.
  9. Метання і кидкові вправи (ядрами, набивними м'ячами, камінням, мішками з песком.Вес снарядів 1-5 кг):
    • поштовхи від грудей двома, однією рукою. Варіанти: в стрибку, зі зміною напрямку;
    • двома руками одночасно через голову вперед-вгору;
    • двома руками знизу нагору;
    • двома руками назад через голову;
    • нахилившись, кинути м'яч двома руками між ніг назад;
    • стоячи спиною один до друг, кидати м'яч назад-вгору через сторону з розворотом тулуба вліво (вправо).
    • з позиції «лежачи на спині» швидке виштовхування ногами набивного м'яча, партнер повинен зловити м'яч і тут же накинути його на стопи лежачого спортсмена.
  10. Метання малих м'ячів однією рукою через голову вперед:
    • в ціль з позицій стоячи, сидячи, стоячи на колінах;
    • через високі перешкоди з положення стоячи;
    • у назві місії у напрямку бігу або розташовані в стороні від напрямку бігу;
    • по рухомих цілях;
    • з попереднього розбігу кидок на дальність;
    • на дальність відскоку від стіни;
    • кидки рикошетом в ціль.

Методичні вказівки: темп швидкий і максимальний, виконання вправ за час, підвищення інтенсивності.

Мал. 1 Перекидання набивного м'яча

Вправа 1 (Рис. 1).
Перекидання набивного м'яча однією рукою над головою і ловля його іншою рукою.
Вправа виконується в середньому темпі протягом 20-30 с.


Мал. 2 Кидок набивного м'яча

Вправа 2 (Рис. 2).
Кидок набивного м'яча з-за голови спочатку правою, а потім лівою рукою на дальність.
За 5-6 кидків кожною рукою.


Мал. 3 Кидок набивного м'яча з-за голови двома руками

Вправа 3 (Рис. 3).
Початкове положення: стоячи, набивної м'яч в піднятих вгору руках.
Кидок набивного м'яча з-за голови двома руками.
Повторити 6-10 разів.


Мал. 4 Кидок набивного м'яча від грудей

Вправа 4 (Рис. 4).

Кидок набивного м'яча від грудей спочатку правою, а потім лівою рукою.
Повторити 5-6 разів кожною рукою.


Мал. 5 Кидок набивного м'яча від грудей двома руками

Вправа 5 (Рис. 5).
Початкове положення: стоячи, набивної м'яч в руках перед грудьми.
Кидок від грудей набивного м'яча двома руками.
Повторити 6-8 разів на дальність кидка.


Мал. 6 Кидок набивного м'яча двома руками знизу

Вправа 6 (Рис. 6).

Кидок набивного м'яча двома руками знизу.
Повторити 6-10 кидків.


Мал. 7 Кидок набивного м'яча через себе

Вправа 7 (Рис. 7).
Початкове положення: стоячи, набивної м'яч в опущених руках спереду.
Необхідно прогнутися і виконати кидок набивного м'яча через себе.
Виконувати по 6-10 разів, відпрацьовуючи техніку кидка.


Мал. 8 Кидок набивного м'яча двома руками вперед через себе з нахилом вперед

Вправа 8 (Рис. 8).
Початкове положення: стоячи, набивної м'яч в опущених руках за спиною.
Кидок набивного м'яча двома руками вперед через себе з нахилом вперед.
Повторити 6-10 разів.


Мал. 9 Кидок набивного м'яча назад між ніг з нахилом вперед

Вправа 9 (Рис. 9).
Початкове положення: стоячи, ноги на ширині плечей, набивної м'яч у витягнутих вперед руках.
Кидок набивного м'яча назад між ніг з нахилом вперед.
Повторити 6-10 разів.

Поділитися