Конкурси до Дня землі для початкової школи. Сценарій театралізованої вистави до дня землі для молодших школярів. Розігрується сценка «Розмова з Землею»

, Конкурс по екології «Земля - \u200b\u200bнаш спільний дім»

Презентація до уроку










































Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно в ознайомлювальних цілях і може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

"Є таке тверде правило ... - Встав вранці, вмився,
привів себе в порядок - і відразу ж приведи в порядок свою планету ... "
Антуан де Сент-Екзюпері

мета: Виховання екологічної культури дітей.

завдання:

  • поглибити уявлення про джерела забруднення навколишнього середовища;
  • розвивати екологічне мислення у дітей;
  • виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи.

оформлення:плакати на тему "Земля - \u200b\u200bнаш спільний дім", презентація, Д.Тухманов "Який прекрасний цей світ".

На тлі показу презентації про природу звучить вірш М.Дудіна.

1. Ведучий:

Завжди у житті на бенкеті
Шукай спорідненості, а не відмінності.
Весною в ранковому бору
Прекрасна пісенька Синичьей.
Прекрасні сосни в повний зріст,
Опора для душі і погляду,
І шелест падаючих зірок
У лісові повні озера.

2. Ведучий:

Прекрасний мудрий шлях зерна,
І сонця вічний світ прекрасний,
Прекрасна пісня, що вірна
Труду, який не марна.

Прекрасні - чистий купол дня,
Земля на південь від і води,
Де все і все - твоя рідня,
Твоя відповідальність свободи.

Прекрасний травневий соловей,
Прекрасна тінь його верби -
Весь світ, який чекає твоєї
Від самого себе захисту.

3. Ведучий: Здрастуйте Здрастуйте! Ми раді вас вітати на нашому святі. Як відомо, свята бувають різні, тому що приурочені до різних подій. Але завжди вони веселі і яскраві. Свят багато. Сьогодні це свято - День Землі!

4. Ведучий:І свято це пов'язаний не тільки з радісними подіями. На цьому святі люди трохи сумують. Нагадаємо історію виникнення цього свята.

У 1969 році на нафтопромислах у містечка Санта-Барбара стався аварійний розлив нафти. Величезна кількість нафти розповзлася по поверхні прибережних вод океану, забруднили пляжі. Від аварії постраждало багато морські тварини, особливо птиці. Ця трагічна подія справила на американців велике враження. Вони вирішили хоча б раз на рік нагадувати людям про їхні стосунки з навколишнім середовищем. 22 квітня 1970 року, тисячі американців вийшли на вулицю міст.

1. Ведучий:Вони проводили мітинги і демонстрації на захист природи. Вимагали прийняти нові природоохоронні закони, садили дерева, прибирали сміття на вулицях, очищали береги річок, слухали пісні, що оспівують красу навколишнього світу. Перший День Землі відзначали тільки в США, але з часом це свято об'єднало жителів багатьох країн. З кожним роком їх ставало все більше і більше. Стали відзначати День Землі і в Росії. Крім того, за постановою уряду з 15 квітня по 5 червня у нас у нас проводяться спеціальні Дні захисту навколишнього середовища.

2. Ведучий. З 22 квітня 1990 року весь світ святкує Міжнародний день Землі - свято чистої Води, Землі і Повітря. Цей день нагадує нам про страшні екологічні катастрофи, це день, коли кожна людина замислюється над тим, що він може зробити у вирішенні екологічних проблем, подолавши байдужість в собі.

Ми давно освоїли планету
Широко крокує цей вік
На Землі вже білих плям немає
Чорні зітреш чи, людина?

Свято "День Землі" відзначається в Росії з 1992 року.

3. Ведучий. Залишившись один у лісі, в степу, на річці, в поле, на болоті, людина залишається наодинці зі своєю совістю. Вона для людини - єдиний контролер. І може бути, одна з найважливіших завдань, яке стоїть перед тим, хто хоче врятувати природу на планеті, - пробудити в людях совість, розуміння того, що можна робити і чого робити не можна.

Всі тісно пов'язане навколо.
(Приклади ми не станемо множити).
Квітки ти не зачепиш раптом,
Щоб зірки не потривожити.

4. Ведучий. Всі, хто якось знайомий з екологією переконаний, що порятунок людства можливе лише тоді, коли кожен з нас опановує екологічними знаннями і живе з екологічних законів життя:

  • учись розуміти природу, стань її другом і захисником;
  • радій красі природи, не зашкодь їй своїм недбалим ставленням;
  • користуйся будь-яким випадком для того, щоб зробити для природи що-небудь корисне і не дарма природу називають храмом.

Є просто храм,
Є храм науки
А є ще природи храм,
З лісами, що тягнуть руки
Назустріч сонцю і вітрам.
Він світло в будь-який час доби,
Відкрито для нас в спеку і стинь,
Заходь сюди,
Будь серцем трохи,
Чи не оскверняй її святинь.

1. Ведучий: Але храм природи - це крихке будова. Уявіть собі картковий будиночок. Прибереш одну карту - і будиночок звалився. Так і в природі - якщо знищити будь-яку її частину, впаде все.

2. Ведучий: У цьому святі беруть участь всі жителі нашої планети. Не залишилися осторонь і наші ліцеїсти. На сцену запрошується 10 А клас. З захистом свого проекту "Земля - \u200b\u200bнаш спільний дім". (З атем естафета передається всім іншим учням)

3. Ведучий:

Ти, Людина, люблячи природу,
Хоч іноді її шкодуй;
У розважальних походах
Чи не розтопчи її полів.
Чи не пали її відчайдушно
І не розтоптується до дна,
І пам'ятай істину просту -
Нас багато, а вона одна.

4. Ведучий: Пригадуються слова Маленького принца з однойменної казки Екзюпері: "Є таке правило. Встав вранці, вмився, привів себе в порядок - і відразу ж приведи в порядок свою планету ". Кожен з нас розуміє, що треба жити в злагоді з навколишнім світом в нашому спільному домі під назвою Земля.

1. Ведучий:

Керуємося лід, міняємо річок течія,
Твердим про те, що справ сила-силенна,
Але ми ще прийдемо просити прощення
У цих річок, брехунів і боліт,
У самого гігантського сходу
У самого найменшого малька ...

Поки про це думати не хочеться
Зараз нам не до цього ... поки
Аеродроми, пірси і перони
Ліси без птахів і землі без води ...
Все менше навколишньої природи,
Все більше навколишнього середовища.

2. Ведучий:

І нехай будуть лише мирні і радісні Дні Землі для нашого прекрасного космічного корабля - планети Земля, що летить і обертається посеред холодного космосу зі своїм настільки вразливим вантажем життя ...

Не те, що мисліть ви, природа:
Не зліпок, не бездушний образ -
У ній є душа, в ній є свобода,
У ній є любов, в ній є мова ...

3. Ведучий:

Тепер, коли ми вже навчилися літати по повітрю, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: "Навчитися жити на Землі, як люди". Надзавдання століття - збереження не тільки природного в природі, а й людського в людині.

Усе "Всі ми пасажири одного корабля на ім'я" Земля ", і пересісти з нього просто нікуди".

"Є таке тверде правило ... - Встав вранці, вмився,
Опорядився - і відразу ж приведи в порядок свою планету ... "

Підбиття підсумків: нагородження учасників заходів.

Сценарій позакласного заходу до свята Міжнародний день землі

цілі: Вивчити новий і закріпити пройдений матеріал з предмету «Навколишній світ»; згуртувати колектив.

учень (Читає вірш «Пейзаж»).

Люблю доріжки лесною,

Не знаючи сам куди, брести;

Подвійний глибокими коліями

Ідеш - і немає кінця шляху ...

Кругом рясніє ліс зелений;

Уже рум'янить осінь клени,

А ялинник зелен і тінистий;

Осичняк жовтий б'є на сполох;

Осипався з берези лист

І, як килим, вистелена дорога ...

Ідеш наче по воді, -

Нога шумить ... а вухо дослухається

Найменший шурхіт в частіше, там,

Де пишний папороть дрімає,

А червоних мухоморів ряд,

Що карли казкові сплять ...

Вже сонця промінь лягає косо ...

Вдалині проглянула річка ...

На тряскою млині колеса

Вже шумлять здалеку ...

Ось на дорогу виїжджає

Важкий віз - то промайне

На сонці раптом, то в тінь піде ...

І криком шкапі допомагає

Старий, а на возі - дитя,

І діда страхом тішить внучка;

А, хвіст пухнастий опустивши,

Кругом з гавкотом метушиться жучка,

І дзвінко в сутінках лісовому

Веселий гавкіт йде обертом.

ведучий. Доброго дня, шановні друзі! Сьогодні ми відзначаємо маловідомий, але дуже важливе свято - Міжнародний день Землі. Свято носить екологічний характер і покликаний об'єднати людей всього світу в справі захисту навколишнього середовища. Вперше ця всесвітня акція стартувала в 1970 році в США, а з 1972 року за ініціативою сенатора Г. Нельсона вона стала офіційним святом. За традицією в цей день протягом хвилини лунає дзвін Дзвони Світу. В цей час люди повинні задуматися лад тим, як зберегти планету і поліпшити життя всіх істот, що мешкають на ній.

Щороку це свято відзначають по-різному. Наприклад, кілька років тому в цей день було запропоновано скасувати всі поїздки на автомобілях і пересуватися тільки пішки або на велосипедах, тобто екологічно чистими способами. На жаль, поки не всі прислухаються до цих порад, тому, як багато хто вважає, що один автомобіль не завдасть великої шкоди навколишньому середовищу, а мільйони ...

Але ми-то з вами знаємо, що починати потрібно з себе, і, можливо, коли-небудь людина перегляне своє споживацьке ставлення до природи. Звичайно, все це попереду, але не потрібно забувати, що основа основ - це наші знання. Знання про природу, про Землю.

Для початку, хлопці, давайте згадаємо різні природні явища, вирішивши кросворд.

У конкурсах бере участь весь клас; за кожну правильну відповідь учень отримує жетон або картку. В кінці заходу жетони підраховуються, найактивніші учні отримують заохочувальні грамоти та призи.

Конкурс 1. Кросворд «Планета Земля»

1. Цілий день

Грають в хованки

Руді заплатки. (Листопад.)

2. Розпечена стріла

Дуб звалила у села. (Блискавка.)

3. Над лісами, над річкою

Семиколірний міст дугою.

Якщо б міг я встати на міст -

Я б дістав рукою до зірок. (Веселка.)

4. Хльостає, б'є по кущах

Б'є без промаху.

Всю малину завіяну,

Всю черемху.

Ну, навіщо так сильно лити.

Набок яблуню хилити? (Злива.)

5. Мишка юркая одна

Пробиралася вночі в нірку.

Раптом, побачивши в небі кірку,

Голосно пискнула вона:

Хтось в небо уволок

Сиру смачного шматок! (Місяць.)

6. Підходила - гуркотіла.

Стріли на поле метала.

Нам здавалося - йшла з бідою,

Виявилося - йшла з водою.

Підійшла та пролилася -

Вдосталь рілля напилася! (Хмара.)

7. На дворі переполох -

З неба сиплеться горох.

З'їла шість горошин Ніна.

У неї тепер ангіна. (Град.)

8. Лише сонце згасло

І стало темно,

Як по небу хтось

Розсипав зерно.

Не знаю...

Одне лише додам,

Що було блискучим

І яскравим воно. (Зірки.)

9. Це що за стелю?

То він низький, то високий,

Те він сірий, то білуваті,

Те трохи голубуватий,

А часом такий гарний -

Мереживний і синій-синій! (Небо.)

10. Хтось уночі поцупив ліс,

Був він увечері, а вранці зник.

Не залишилося ні пенька, ні куща,

Тільки біла колом порожнеча. (Туман.)

11. Всім воно нам подобається,

Без нього ми плачемо.

А ледь з'явиться -

Погляд відводимо, ховаємося:

Вже дуже воно яскраве

І спекотне-прежаркое. (Сонце.)

12. Упала стрічка червона

В луки, за край села.

Весь день її шукала я,

Та так і не знайшла ...

Але лише навколо

Згустилася темрява,

Як стрічка раптом знайшлася сама! .. (Зоря.)

Молодці! Ви прекрасно розбираєтеся в явищах природи, але це була лише розминка. Прийшов час перевірити ваші справжні знання. Зараз я пропоную розділитися на три команди і вибрати капітана.

Три великих конверта прикріплені до дошки. На кожному з них напис: «Рослини», «Тварини», «Географія».

Капітани команд підходять до обраного конверту і витягають картку з питанням з даної області. На обговорення питання дається 30 секунд. Одне очко отримує та команда, яка вчасно і правильно відповість на питання. Перемагає команда, яка набрала найбільшу кількість очок. Ну що, хлопці, ви готові? Реакція залу.

В такому випадку починаємо!

Конкурс 2. Рослини

1. Це відома рослина часто садять в житлових районах міст. Незважаючи на незручності, які воно створює в період цвітіння, це дерево є одним з кращих серед рослин по очищенню повітря від шкідливих домішок. (Тополя.)

2. Цей урочистий пишний квітка отримав свою назву на честь працював в Росії вченого-ботаніка на прізвище Георгі. Існує більше 8000 сортів цієї квітки. (Жоржина.)

3. У цього великого дерева дуже в'язка деревина, його дуже важко розколоти сокирою. Нелегко навіть відколоти маленьку щепочку. За це властивість дерево і отримало свою назву (В'яз.)

4. Ця назва одночасно і вищих чиновників, правителів Стародавнього Китаю, і смачний солодкий фрукт, який родом з цієї ж країни. (Мандарин.)

5. У темному ялиновому лісі квіти трав'янистих рослин не можуть вирости великими через брак світла. А чим же вони приманюють комах для запилення? (Світлої забарвленням і сильним запахом.)

6. На відміну від всіх інших плодів, які ми вживаємо в їжу, цей ми їмо тільки в незрілому вигляді. (Огірок.)

7. З цим струнким ніжним деревцем часто порівнюють красивих юних дівчат. А ще на корі цього дерева в старовину писали, використовуючи її замість паперу. Що це за дерево? (Береза.)

8. Це симпатичне на вигляд болотяна рослина - справжній хижак. Воно «харчується» комарами. А як воно називається? (Росичка.)

9. Назва цього дерева походить від слова «лист», а ось листя на ньому якраз і немає. (Модрина.)

10. Ранньою весною на деревах з'являються перші листочки. На дотик вони злегка клейкі, тому що покриті смолистим речовиною. Навіщо це потрібно? (Щоб захищати молоді листочки від можливих заморозків.)

11. Це могутнє дерево в народі називали «прадід прадідів». А формений кашкет лісничого прикрашає кокарда у вигляді його листа. (Дуб.)

12. Смолу, що виділяється цим деревом, використовують в стоматології для лікування хвороб ясен. (Сосна.)

13. Одне з рослин донський степу називається «безсмертник». Як ви думаєте, чому? (Воно не в'яне, а лише засихає.)

14. Чому у їли нижні гілки знаходяться біля самої землі, а у сосни - набагато вище? (Сосна - світлолюбна рослина.)

15. Листя цього дерева восени не жовтіють. Так і обпадають зеленими. (Вільха.)

16. Коала на мові аборигенів Австралії означає «непитущий». Цей звір, званий ще сумчастих ведмедем, харчується тільки листям і пагонами однієї рослини, з'їдаючи в день близько кілограма зеленої маси. Яке рослина становить основу раціону коали? (Евкаліпт.)

17. Коли в Росію завезли цю рослину а сталося це за царя Петра I то селяни довгий час не визнавали його як їстівного рослини. Та й знатні люди частіше використовували його ніжні квіти як прикраса. А сьогодні ми не уявляємо собі наш щоденний і святковий стіл без цього смачного овоча. (Картопля.)

18. Ця рослина на різних мовах називається майже однаково. У поляків воно - «поземка», у німців - «земляна ягода». По-русски назва цієї ароматної лісової ягоди звучить дуже схоже. (Суниця.)

19. Дика малина отримала свою назву за те, що гілки її суцільно вкриті гострими шипами, як і шкіра колючого лісового жителя. (Ожина.)

20. Це дерево цвіте пізніше інших дерев, але зате поширює такий дивовижний аромат, що дізнатися його по запаху можна здалеку. До того ж його квітки є прекрасним засобом від застуди. (Липа.)

21. Слово «хризантема» в перекладі з грецького «означає золотий квітка». В Японії хризантему називають квіткою сонця. Зображенням золотої хризантеми прикрашають саме цей символ японської держави. (Герб.)

22. А в Росії, як, втім, і в багатьох інших країнах, квіткою сонця, «сонячним сином», називають цей великий квітка, з насіння якого одержують корисне масло. Крім того, він є прекрасним очисником повітря. (Соняшник.)

23. Слово «капут» в перекладі з латинської мови означає «голова». Купуючи цей корисний овоч, мама часто говорить: «Дайте, будь ласка, ось цю головку». (Капуста.)

24. Як називається дикоростучий тюльпан донських степів? (Лазорик.)

25. Яскравий святковий квітка і прянощі з гострим, різким запахом. (Гвоздика.)

26. Високий стрункий квітка, яка розпускається в другій половині літа. Свою назву він отримав за схожість своїх листів з клинком грізної зброї - меча. До речі, його російська назва - шпажнік. (Гладіолус.)

27. Другу назву польова трава кипрей отримала за суцвіття двох різних відтінків на одному стеблі. Ці квіти нагадують ніжних закоханих. (Іван-да-Мар'я.)

28. Цей первоцвіт отримав свою назву через своїх листів. Зовні вони темні, гладкі і холодні, а зсередини - теплі, м'які і світлі. (Мати й мачуха.)

29. Це струнке дерево росте на півночі Америки і за старих часів було єдиним джерелом цукру для місцевих племен. А тепер його лист зображений на прапорі Канади. (Клен.)

30. Летючі насіння - парашютики - цього трав'янистої рослини далеко розносяться літнім вітерцем. (Кульбаба.)

31. У Росії в ніч на 22 червня відзначали свято Івана Купали. Юнаки та дівчата шукали в лісі квітку папороті, який, за переказами, приносить щастя. А чи могли вони його знайти? (Ні. Квітки папороті не існує.)

32. Ця величезна ягода родом з Азії. Її родичі - диня, гарбуз і огірок. У деяких районах пустелі Калахарі вона є практично єдиним джерелом вологи. (Кавун.)

33. Житель посушливих пустель, кактус запасає в своєму стовбурі великий запас води, а листя його перетворилися в колючки. А для чого кактусу колючки? (Щоб випаровувалося якомога менше води.)

34. У травні часто трапляються заморозки, назва яких в народі пов'язують з назвою цього чагарнику, так як в травні він як раз цвіте. (Черемуха.)

Сценарій до Дня землі для молодших школярів «Земля - \u200b\u200bнаш рідний дім»

цілі: Виховання у дітей інтересу і любові до рідної природи; привернення уваги до екологічних проблем, до необхідності захищати нашу планету.

устаткування: слайди про природу; музичний супровід; костюми.

хід заходу

ведучий 1. Добрий день, жителі прекрасної блакитної планети! Добридень! Сьогодні у нас свято - День нашої матінки-Землі! І на це свято прийшли всі: і хлопці, і дорослі, і гості, і учасники! І ми дуже раді вітати всіх на нашому святі!

ведучий 2. Що ж це за свято - День Землі? І навіщо він? Щоб нам усім стало зрозуміло, я запрошую вас здійснити подорож по нашій чудовій планеті!

Демонструються слайди про природу.

ведучий 2. Все це - наша рідна планета. Скільки на ній прекрасного і дивного: і безкраї простори, і гори, що йдуть в небо, і сині-сині моря ... А жителів на ній - не злічити, і кожен з них маленьке диво! Але часто люди забувають про це, і тоді димлять труби, звучать постріли, гинуть тварини ... Щоб нагадати людям про красу нашої Землі, і існує це чудове свято!

ведучий 1. Ho планета наша величезна. І за ціле життя не може людина обійти її всю, від краю до краю. Але місце, в якому народився, повинен дізнатися кожен. Тільки полюбивши рідну природу, людина зможе полюбити весь світ. І я не сумніваюся, що хлопці, які беруть участь в нашому святі, знають і люблять свою рідну природу. Ми всі бажаємо їм удачі!

ведучий 2. Отже, ми починаємо нашу святкову конкурсну програму «Мій рідний край». На сцену запрошуються команди-учасниці: «Лесовичка», «полевічка» і «Луговічкі»! Зустрічайте!

На середину заду під музику виходять команди і стають півколом.

Ведучий 2. Просимо капітанів представити свої команди!

Капітани називають свою команду, представляють її учасників і емблему, команда пропонує свій девіз - на все не більше 1 хвилини.

ведучий 2. Допомагають нашим командам дорослі учасники ... (імена, прізвища хлопців - трьох-чотирьох учнів старших класів)!

Ведучий 1. І перший конкурс для наших команд такий. Вам, хлопці, за кілька хвилин потрібно буде зібрати всі картинки тварин і рослин луки, поля або лісу. Члени команд приносять по черзі картинку своєму капітанові, а капітан складає правильні картинки в конверт.

Картинки із зображеннями тварин і рослин перебувають у глядачів; учасники команд під музику по одному оббігає зал, збираючи тільки потрібні картинки.

Ведучий 1. Стоп! Молодці! Команди працювали дуже дружно! Дорогі капітани, віддайте ваші конверти нашому журі, яке оцінить, яка команда зібрала найбільше число правильних картинок. А поки журі працює, команда «Лесовичка» дарує вам, дорогі глядачі, пісню.

Команда «Лесовичка» виконує пісню.

Ведучий 1. Дякую! А зараз надається слово нашому журі!

Журі висловлюється.

Ведучий 2. І вас, дорогі команди, вже чекає наступний конкурс. На нашу опису ви повинні будете дізнатися тварин, що мешкають в сибірських лісах. Перше тварина - для команди «Лесовичка».

Ведучий зачитує опис тварини, команда 5 секунд радиться, потім відповідає.

ведучий 2. Молодці! Все йде просто чудово! У цьому конкурсі команди показали, що відмінно знають тварин свого краю! Надається слово журі!

Журі висловлюється.

ведучий 1. А зараз - перетворюємося! Хлопчики і дівчатка! Пропоную вам зіграти в гру, яка так і називається - «Перетворення». Перетворюйтеся і зображайте все, про що почуєте в моє оповіданні!

Ведучий читає розповідь, учасники рухами, жестами та мімікою зображають; можливо музичний супровід.

Ведучий 1. Молодці! Адже це дуже важливо - вміти відчути на собі, як живе природа, як живуть тварини або ростуть рослини. Без цього вміння людина не зможе до кінця зрозуміти природу.

ведучий 2. Про природу складено багато пісень, віршів ... І ось зараз хлопці прочитають вподобані їм вірші про природу. Будь ласка!

Діти читають по одному віршу від команди.

ведучий 2. Чудові вірші! Але, може бути, команди знають і якісь пісні про природу? .. Ну, тоді вам нескладно буде взяти участь в нашому наступному конкурсі.

ведучий 1. По черзі команди повинні будуть згадувати і наспівувати для нас кілька рядків з пісень, в яких є згадки про тварин, рослинах, явищах природи.

Діти співають, батьки допомагають.

ведучий 1. Ось скільки пісень придумали люди про природу! І є ще одна дуже красива пісня. Її вам заспівають зараз хлопці з команди «Луговічкі».

Команда «Луговічкі» виконує пісню.

ведучий 1. Дякую!

ведучий 2. А зараз, хлопці, я пропоную вам трохи пограти. Всі ви знаєте, що серед тварин є і хижаки, і ті, на кого ці хижаки полюють. Такі закони природи: все пов'язано з усім і все - з усіма. У нашій грі ми також виберемо ведучого - «хижака». З команди «Лесовичка» ми вибираємо рись, а інші стають ... (назви тварин). З команди «полевічка» - ласку, а інші стають ... (назви тварин). З команди «Луговічкі» - сову, а решта будуть ... (назви тварин). Коли звучить музика, ... (назви тварин) вільно бігають по залу, коли ж музика затихне, «хижаки» виходять на полювання. Спійманим вважається той, кого помітить «хижак».

Звучить музика, діти грають.

ведучий 1. Молодці! І хижаки, і інші тварини - все-все однаково потрібні природі. Чи не стане на Землі хоча б одного виду тварин або рослин, і набагато біднішими буде наша природа. А вона ж - наш дом. І зараз ми пропонуємо командам взяти участь в нашому наступному конкурсі - «Ми малюємо природу». Кожній команди ми вручаємо аркуш ватману і олівці. Чим дружніше буде працювати команда, тим краще вийде малюнок. Бажаємо вам удачі!

Звучить музика, діти малюють, всього 7-10 хвилин.

ведучий 2. Молодці! Ваші малюнки вийшли просто чудовими! Відчувається, що ви, хлопці, любите рідну природу. І поки журі знайомиться з вашими роботами, для вас заспівають пісню хлопці з команди «полевічка».

Команда «Лесовичка» виконує пісню. Журі висловлюється. Уже можна підбити підсумки.

Виховний заняття «Земля - \u200b\u200bнаш спільний дім!». Сценарій для молодших школярів


Опис матеріалу: Пропоную Вам сценарій позакласного заходу "Земля - \u200b\u200bнаш спільний дім". Даний захід рекомендується для дітей шкільного та дошкільного старшого віку, вчителів, вихователів, педагогів організаторів.
мета: виховання дбайливого ставлення до навколишнього середовища і природних багатств, екологічної культури поведінки в природі, любові до Батьківщини.
завдання:
- розширити знання дітей про негативні наслідки впливу людини на навколишнє середовище і його діяльності щодо її захисту; - повторити і узагальнити правила дбайливого і екологічно правильного поводження людини з навколишньою природою і своїм середовищем проживання; - включати дітей в ході заняття в ігрову і творчу діяльність з метою корекції сприйняття, мислення, уваги, пам'яті.
Обладнання: картинки природних об'єктів, природний матеріал, альбомні листи і маркери.

1. Організаційний момент:
Вихователь. Хлопці, сьогодні ми вирушимо в незвичайне, але дуже серйозне і важливе подорож. Ми не полетимо з вами на літаку і не помчимся на поїзді, і, навіть, не поїдемо на автобусі, а візьмемо свої рюкзаки, зберемо в них кмітливість, свої знання і вирушимо пішки по просторах нашої землі. Тільки так можна дізнатися все її таємниці, подивитися на неї красу, побачити всі біди і допомогти їй.
Ми не можемо рухатися просто натовпом, тому розіб'ємося на загони. У загонів будуть назви і девізи. У кожному загоні будуть вожаті - старші хлопці і вихователі, які завжди вам допоможуть в дорозі. За хорошу роботу і правильні відповіді загін буде отримувати жетон, і ми дізнаємося, який загін отримає звання «Кращі знавці природи». (Вихователь роздає загонам емблеми та девізи, а загін за одну хвилину здогадується по ним про своїй назві: «Дружба», «Вогнище», «Рятувальники», «Іскра» і готується хором сказати назву.) Встаньте загоном, хором скажіть назву загону, вожаті зачитають девіз.
Девізи команд:
Посмішка Життя без посмішки просто помилка,
Хай живе сміх і посмішка.
Дружба Дружити завжди, дружити всюди,
Дружити на суші і в воді.
Багаття Горіти самим, запалити інших
Бути попереду і крапка.
Іскра Будемо іскритися, будемо горіти
Планеті Земля не дамо померти.

Назва нашої подорожі «Земля - \u200b\u200bнаш спільний дім!»
Як ви думаєте, яка мета буде у нашого походу з такою назвою? (Ми повинні визначити, як повинен вести себе людина в спільному домі під назвою Земля, щоб зберегти її для наступних поколінь.)
2.Вводная частина.
Вихователь. Всі ми - люди, птахи, звірі, мікроорганізми - живемо на одній спільній планеті. І вона єдина планета, на якій можливе проживання живих істот. Це наш спільний дім. А природа на землі - наша матінка і годувальниця. Що таке природа?





Яка буває природа? Як відрізнити живу природу від неживої? (Відповіді дітей) Що бере людина від природи? (Повітря, воду, їжу, здоров'я, красу)
Як повинні ми ставитися до природи? (Відповіді дітей)
За мільйони років всі види тварин, рослин, грибів пристосувалися один до одного, до свого середовища проживання і непогано живуть по сусідству один з одним. Сама людина - теж частина природи, ось тільки ніяк він не може навчитися правильно вести себе в навколишньому середовищі. Наведіть приклади негативного впливу людей на неї. (Відповіді дітей)
По-моєму, пора вирушати в дорогу, щоб на місці визначити, що ж слід робити людям, щоб уникнути катастрофи - загибелі всього живого на Землі і в тому числі людини.


3.Основні частина.

1-й привал «Степові простори»

Вихователь: «Одягаємо наші рюкзаки і вирушаємо в дорогу. І перше місце, куди ми прийшли, ви визначите, якщо складете слово з цих букв «с», «т», «е», «п», «ь». - - Що таке «степ»? (Це природна зона, з досить жарким і посушливим кліматом, в якій в основному трав'яниста рослинність.)
Ми з вами живемо в такий природній зоні. Але, на превеликий жаль, степ втратила свій первозданний вигляд через діяльність людей. Більшість степових земель розорано людиною під поля. А щоб вітру не видували грунт з полів і не несли її у вигляді пилових бур, людям довелося насаджувати дерева - лісосмуги. А раніше, степ мала ось такий вигляд. (Картини степу.)



- Хто з вас виїжджав з батьками в нерозораних степ? Що ви там робили? Чим вражає нас степ? (Своїми неосяжними просторами, величезною кількістю тепла і світла. Цього немає в лісі. Повітря в степу неймовірно чисте і свіже. Можна побачити сріблясте, пухнасте море - це море з ковили.) А які ще степові рослини ви знаєте? (Типчак, пирій, вівсюг, тонконіг, тимофіївка, грицики, курай, перекотиполе, полину, зопник колючий, шавлія, гусячий цибулю, жовтець, тюльпани, іриси та інші.)
- Які тварини живуть в степу? (Лисиці, вовки, заєць-русак, ховрахи, хом'яки, тушканчики, слепиши, степові бабаки, тхори, ласки. Багатий світ пернатих: хижі: скопа, куприк, лунь, боривітер, шуліка, сови, орел-могильник, степовий орел, не хижі: перепілки, куріпки, журавлі, качки, гуси, синиці, плиски. в степу в спекотному небі завжди можна почути веселу пісеньку жайворонка.)
- Як неправильно може вести себе людина в цьому краю? (Продовжувати розорювати землю, випасати всюди величезні стада тварин, які затопчуть трави, рвати букети степових квітів, полювати на рідкісних тварин, вивозити сміття і кидати його в лісосмугах.)
Які правила життєдіяльності людини ми запишемо?
1.Нельзя засмічувати природу сміттям. 2. Не можна вбивати тварин і птахів, особливо рідкісних. 3. Треба припинити розорювання нових земель, 4. Не можна наривати оберемки квітів, рвати квіти, занесені в червону книгу.
Вірш. З цілим світом сперечатися я готовий,
Я готовий заприсягтися головою в тому,
Що є очі у всіх квітів
І вони дивляться на нас з тобою.
О першій годині роздумів наших і тривог,
У гірку годину біди і невдачі
Бачив я: квіти, як люди, плачуть
І росу кидають на пісок.

Физминутку.

Візьмемо картинки квітів і розставимо з ними дітей. Один учень запам'ятовує їх розташування. Міняємо дітей місцями або картинками. Учень говорить, що змінилося.

2-й привал «Водна гладь»

Вихователь. Одягаємо знову наші рюкзаки і йдемо далі. А куди ми прийшли, ви дізнаєтеся, якщо вирішите це завдання. Потрібно розташувати цих рибок по порядку їх малювання, тоді стане все ясно. Слово «водойма».


- Які водойми ви знаєте? (Ставок, озеро, річка, море, океан, водосховище, канал.) Які з них природного походження? (Річка, озеро, море, океан.)
Всі ми знаємо, що вода - це життя. Все живе, і людина в тому числі, не може без води. Тому людина, в основному, влаштовує свої селища неподалік від водойм. А яка вода нам потрібна для життя? (Чистий і прісна.) Ми не тільки п'ємо прісну воду, але і поливаємо нею рослини, миємося, стираємо, моєму свої житла, використовуємо прісну воду в промисловому виробництві.
А тим часом запаси прісної води дуже малі і складають всього 3% від усього світового океану. Решта вода солона. У деяких місцях вже відчувається нестача прісної води. У літній період у нас до вечора натиск води в системі водопроводу знижується, іноді воду навіть відключають. А в деяких селищах подача води здійснюється за розкладом або вона зовсім привізна. Ми в основному користуємося підземними запасами води, споживання води великими містами значно більше, тому вони використовують воду найближчих річок, озер. Для чого ми ще використовуємо водойми? Влітку люди люблять поплавати в них, порибалити, сидячи з вудкою на березі.


- Які ж порушення робить людина, користуючись водою?
Спускає в водойми неочищені стічні води, часто містять отруйні речовини; миє брудні машини на березі водойм, кидає сміття на березі водойм. Неекономно використовує водні запаси Землі - вода даремно може текти з незакритий або несправного крана. У гонитві за наживою, деякі люди займаються браконьєрством, ставлять мережі на рибу, раколовки, там, де така ловля заборонена. Іноді глушать рибу динамітом.
Давайте продовжимо список правил поведінки людини в спілкуванні з природою.
4. Дбайливо витрачай природні ресурси. 5. Не мийте брудні машини поблизу водойм. 6. Не скидайте в водойми стічні води. 7. Веди полювання і ловлю риби тільки дозволеними способами.
Физминутку.
Давайте знімемо наші рюкзаки і трохи викупаємося в такому чудовому озері. Підніміть руки, хто з вас вміє плавати. А хто покаже, як він плаває. Як називається цей стиль, коли руки, як весла, по черзі загрібають воду? «Кроль» А коли ногами працюєш, як жаба, а руки викидаєш перед собою і воду розводиш в різні боки. «Брас» Що за стиль, коли плавець змахує руками, немов метелик? «Батерфляй» Давайте поплаваем різними стилями.

3-й привал «Лісова галявина»

Вихователь. А де ми зробимо наступний привал, ви визначите, отгадав загадки.
Що ж це за дівчина: Навесні зеленіла, В білому сарафані Чи не швачка, що не майстриня, Влітку засмагала. Встали на галявині. Нічого сама не шиє, Восени наділу Летіли синиці, А в голках круглий рік. Червоні коралі. Сіли на косиця. (Ель) (Горобина) (Береза)
Що за дерево стоїть - У лісі на галявині стоїть кучерявий Ваня, Вітру немає, а лист тремтить? Богач невеликий, а горішками наділить. (Осика) (Ліщина)
Зростає зелений кущик, доторкнешся - вкусить. (Шипшина.)
З моєї квітки бере Я довшай голки, ніж у ялинки. Бджілка найсмачніший мед. Дуже прямо я росту в висоту. А мене все ж ображають: Якщо я не на узліссі, Шкірку тонку здирають. Гілки тільки на маківці. (Липа) (Сосна)
- Куди ми прийшли, хлопці, де ростуть ці дерева? Вірно, ми прийшли в ліс.


А хто населяє ліс? (В лісі багато звірів, птахів, комах та інших тварин.) Відгадайте загадки про них.
Він всю зиму в шубі спав, Всіх звірів вона хитрий, На галявині біля ялинок Лапу буру смоктав. Шубка рижію на ній. Будинок побудований з голок. А, прокинувшись, став ревіти. Пишний хвіст - її краса, За травою непомітний він, Цей звір лісовий - ... ведмідь. А звуть її ... лисиця. А мешканців в ньому мільйон.
Вона як змійка в траві миготить, хвостом виляє, (Мурахи в мурашнику) Хвіст обірветься, інший наживе. (Ящірка.)
Вдень спить, а вночі літає, Всіх перелітних птахів чорніше, На жердині палац, Про багато знає. (Сова.) Ворог личинок, один полів, У палаці - співак, Верещунья, білобока, Взад-вперед по ріллі вскач А звати його ... (шпак). А звуть її ... (сорока). І зветься птах (грак).
Шпак - турботливий батько, шпак - турботливий батько,. Але чим вгамувати скворчат? І все, що є в меню, Лише вийде з дому шпак, З гаю в будинок несе шпак Знову вони кричать. І годує дітвору!
Гра «Я згоден - не беру» Давайте тепер трохи пограємо. Я буду пропонувати вам те, чим можна зайнятися, а ви вирішуйте, якщо можна цим займатися в лісі, то хлопайте в долоні, а якщо не можна, то топайте ногами.
- можна знайти зручну галявину і розташуватися для відпочинку;
- можна пограти, сухими листям покидати, з гілок, що лежать на землі, побудувати курінь;
- хто побачить гриб, рвіть з коренем, щоб іншим не дісталося;
- можна назбирати смачних ягід і пригостити друзів;
- можна наламати гнучких молоденьких гілочок і лісових конвалій, сплести віночки;
- можна пошуміти, покричати, поаукать в лісі, ми ж не в селищі;
- пляшки з-під води, стаканчики одноразові, пакети покладу під кущик, щоб не псували вигляд галявини, вони мені вже не потрібні;
- витрішкуватість жабу, повзучого вужа, противних гусениць можна прогнати, або розчавити;
- роздивлюся, яка забарвлення у них; кожен з них виконує в природі свою роль. Тварини всякі важливі, тварини всякі потрібні.
Чи знаєте ви?
1. Деревина цього дерева найміцніша, довго не гниє навіть в воді, тому використовується в будівництві. (Модрина.)
2. Це дерево поглинає найбільше радіацію і краще за інших очищає повітря. (Тополя.)
3. Існує трава від 99 хвороб. (Звіробій.)
4. Вище за всіх птахів літає ... (орел).
5. Вухо у коника знаходиться на ... (нозі).
6. Найбільша птах в світі ... (страус), а найменша ... (колібрі), а в нашій країні - ... (корольок).
7. Є солодке дерево в наших лісах. (Липа.)
8. У лісі ростуть різнокольорові гриби. (Сироїжки.)
9.Пінгвін це ... (птах) і харчується рибою.
! 0. Найвища трава ... (бамбук).

Давайте продовжимо наш список правил поведінки в природі:
8. Не ламай молоді деревця, краще посади сам дерева;
9.Люді повинні знизити обсяг вирубуються дерев;
10.Не розводь в лісі багаття, особливо під деревами;
11.Не кидайте скляні предмети в траву, вони будуть причиною пожежі.
12.Не розоряйте пташиних гнізд, мурашники, які не топчіть отруйні гриби;
13.Не галасуйте в лісі.
Бережіть російський ліс, Білці, куниці, зайцеві, лисиці
Він - джерело всіх чудес! Ліс - рідний дім.
Щоб усюди зеленіли Птаха і звіру хочеться вірити
Сосни, в'язи, клени, ялини, В мир і спокій.
Бережіть ліс!

Вихователь. На жаль, ми не можемо довго подорожувати і нам пора повертатися додому, але ми непогано попрацювали, склали цілий список правил, яких потрібно дотримуватися, щоб зупинити екологічну катастрофу. (Фото селища)


Перевіримо, як ви запам'ятали наші правила. Ви послухаєте вірш «Весела прогулянка», а потім скажете, які з правила поведінки в природі були порушені.
Весела прогулянка
Сиділи на узліссі, Пішли дві учениці,
На сонячній галявині, Дві юних городянки ...
Дві дівчинки-подружки, Співають, як раніше, птиці
Дві юних городянки. На сонячній галявині,
Дзвеніли пташині трелі, Лине пташиний гомін,
І дівчатка дивилися, Але весь дубок обламаний,
Як все навколо блищало, А травичка під вільхи
Виблискувало, шелестіло, Вкрита лушпиння.
Як плескаються верхівки Чого тут тільки немає!
Зеленою хвилею ... Від насіння пакети,
Сказали дві подружки: Трамвайні квитки,
- Як добре весною! Папірці від ірисок ...
Який тут повітря чисте! (Продовжити можна список.)
Який дубок гіллясте! Все ніби потьмяніло!
Пішли дві городянки -
Тепер їм немає діла
До сонячної галявини.
Шумить дубок гіллясте
Залишилася гущавиною,
Качає головою: «Які егоїсти! Які егоїсти! »
- Отримуючи від природи все необхідне для життя, людина повинна бути акуратним і економним, щоб не завдавати шкоди природі, чи не спотворювати її.
- Щоб природа встигала заповнювати свої сили і відновлювати втрачене, людина повинна брати розумну кількість її багатств і допомагати природі в заповненні своїх ресурсів. Садити якомога більше дерев, відновлювати вирубані ліси. Будувати очисні споруди, для скидаються промислових вод, вихлопних газів.
- Будувати комбінати з переробки відходів, щоб не росли звалища. Дбайливіше користуватися тим, що вже вироблено. - Переходити на виробництво і використання таких предметів побуту, які менш токсичні, здатні розкладатися природним способом (за допомогою бактерій, що живуть в природі).

А закінчать наше подорож хлопці такими словами:

Є просто храм, є храм науки, Ми хочемо, щоб птахи співали,
А є ще природи храм Щоб навколо лісу шуміли,
З лісами, що тягнуть руки Щоб були блакитними небеса,
Назустріч сонцю і вітрам. Щоб річка сріблилася,
Він святий у будь-який час доби, Щоб метелик гуляла
Відкрито для нас в спеку і стинь. І була на ягодах роса!
Заходь сюди, будь серцем трохи,
Чи не оскверняй його святинь.

Театралізована вистава, присвячена Дню Землі для початкової школи «Зустріч з королевою біології»

цілі: розширити уявлення учнів про навколишній світ; познайомити з азами науки біології; виховувати дбайливе ставлення до-природи, повагу до краси.

Діючі лиця:

Викладач біологічних і екологічних азів в початковій школі.

Творець Чудо-людини.

Її вихованці, вони ж брейкери, ролери, художники і просто хороші хлопці - 6 чоловік.

Її колеги - 3-4 людини.

Крейзі Фрог.

Чудо-людина (він формується від первіснообщинного до сучасного унікум).

Наука Біологія.

Листоноша-скороход.

хід подання

Толя.

Нічого не вдієш, хлопці,

Щось стало нудно.

Що ж робити?

Як же бути?

Інтерес як роздобути?

Всі шумно зітхнули.

Раптом здалеку почулися незвичайні звуки. Всі прислухалися.

Листоноші все зустрічайте,

Скоріше, що не ловіть гав!

У записі звучить ритмічна музика, на сцені з'являється листоноша-скороход. Він швидко-швидко обходить сиену і зупиняється по центру.

Ви звідки і куди?

Як добралися ви сюди?

Листоноша.

Дайте дух перевести,

Я приніс вам новини!

Голосно вдихає повітря, дістає телеграму.

Листоноша.

Телеграма!

Розпишіться!

Хлопці розписуються.

Листоноша.

Гості їдуть до вас, друзі,

Вам без них ніяк не можна!

З великої країни Екології

На сцені затемнення. У записі звучить інструментальна композиція. У промені світла з'являється Наука Біологія, вона веде розповідь про викладача біологічних і екологічних азів в початковій школі; розповідь підкріплюється відеорядом.

Наука Біологія.

Вона все може, вона все знає,

Хоч ласки від життя не чекає!

Дітей на скаку зупинить

І з цікавістю науку мою

У школі викладає!

Квіти обожнює, малює,

Готує, і в'яже, і шиє.

Грає на сцені, танцює

І навіть, уявіть, співає!

За році (знак) чарівний,

Симпатичний, розумний, чарівний!

Обожнює всіх хлопців,

І хлопчаків, і дівчат!

Підхід знайде до будь-якого

В улюбленій школі - вдома!

Наш учитель - наш вінець,

Чудовий творець!

Зустрічайте! Оплесків не шкодуючи! (Ім'я викладача.) З'явися швидше!

Наука Біологія змахнула чарівною паличкою. У записі звук перетворення.

У записі на трубі мелодію «Крейзі Фрог». На мотоциклі (велосипеді) в'їжджає з жабеням викладач. Він об'їжджає коло.

Викладач.

Привіт, я дуже рада

Бачити вас зараз!

Ваш прихід-моя нагорода

В екологічно-моральний годину!

Місця нудьзі немає у нас!

Біологія для вас

Вмить печаль, тугу розвіє,

І для вас вона зуміє

знання піднести

Усім на втіху!

Вихованець 1.

Нас хвилює людей!

Вихованець 2.

Ось питання з століття в століття.

Усе.Як вийшов справжній

Людина прямоходяча ?!

Викладач.

Вам відповім я, друзі,

На гостре питання століття,

Але для самого початку

Давайте складемо

Портрет людини!

У записі звучить ритмічна інструментальна композиція, на тлі якої вихованка коментує будова людини. А інші вихованці в цей час збирають стіну, імітуючи на ній за допомогою аплікацій людини. Далі в записі звучить пісня у виконанні М. Боярського «Пісня про речі». Стіна розсувається, і звідти з'являється людина: вихованці демонструють, як він виглядав починаючи від рамапитека до сучасного Чудо-людини. І все це дія відбувається під керівництвом тієї ж вихованки. Можливо, що пісня буде виконана нею, і вона в дії все покаже. Крім того, на авансцені демонструються ілюстрації з підручника.

вихованець 1 (Після номера).

Анатомія зрозуміла!

Вихованець 2.

Біологія приємна!

Відповіді отримуємо,

Науку вивчаємо!

Вихованець 3.

На п'ятірки лише будемо вчитися.

Нехай мила школа

Нами пишається!

Викладач.

Той, хто став учителем, зрозуміє,

Яке щастя - бути корисним людям.

Вчити Його Величність - Народ!

Нести йому дар мудрості і знанья

І доброти своєї серцевий світло -

Немає на землі відповідальніше покликання,

Почесніше і радісніше немає!

Шановні гості, від щирого серця бажаю всім удачі на терені вивчення навколишнього середовища і захисту екології!

Усе. Наш вчитель -

Майстер вищий клас!

У науці біологічно-екологічної

Найважливіший ас!

Педагоги.

Картинку біологічно-екологічну

Ми вам показали

І багато про що розповіли!

Просимо милих ми гостей

Звернути увагу

На наші старання!

Викладач.

Всім дякую за увагу,

За запал, за гучний сміх,

За вогонь у ваших серцях,

Забезпечив успіх!

Вихованці виконують пісню «Королева краси» (слова цієї пісні перероблені з урахуванням шкільної тематики) про школу і біології. Викладач виконує соло в танці. У фіналі на кілька секунд - стоп-кадр. Знову програли мелодію. Всі спускаються в зал і дарують з емблемою школи фігурки орігамі, а також пускають літачки в зал.

КОРОЛЕВА КРАСИ

1-й куплет:

За переліком бродить літо,

Сонце ллється прямо з дахів.

У потоці сонячного світла

З біологією стоїш.

Блищать обкладинками журнали.

На них із захопленням дивишся ти.

Ти в журналах побачила

Королеву краси.

А ти для нас одна така,

І сама не знаєш ти,

Що красою затьмарити будь-яку

Королеву краси.

Приспів (співає викладач):

З тобою пов'язана

Навіки я,

Ти життя і щастя,

Біологія!

2-й куплет:

Красунь бачили чимало

І в журналах, і в кіно.

Але жодна з них не стала

Краще нашої все одно.

І навіть самі не помітили,

Як ти увійшла в наші мрії.

Ти миліше всіх на світі,

Королева краси.

Поділитися