Сценарії на день землі в початковій школі. Сценарій заходу до міжнародного дня землі для школярів. Сценарій позакласного заходу до свята

Це свято містить: виховання любові до рідної природи, її краси;
формування розуміння сутності екологічних проблем, що стоять перед людством;
формування екологічної культури поведінки у навколишньому середовищі, громадянської відповідальності за її збереження;
здійснює патріотичне виховання;
сприяє вихованню любові до природи.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Свято для 4 «В» класу

Вчитель початкових класів МБОУ ЗОШ № 96

Г. Краснодар

Ціль: екологічне виховання учнів.

Завдання:

виховання любові до рідної природи, її краси;

формування розуміння сутності екологічних проблем, що стоять перед людством;

формування екологічної культури поведінки у навколишньому середовищі, громадянської відповідальності за її збереження;

здійснювати патріотичне виховання;

сприяти вихованню любові до природи;

Цілі:

Виховувати почуття любові до природи, пошани до всього живого;

Допомогти учням усвідомити свою моральну відповідальність за долю рідної землі;

Формувати екологічну культуру.

Хід заходу

I. Організаційний момент.

Заплющте очі, опустіть голови, вслухайтеся в слова: «Якщо ми заплющимо очі, то нічого не побачимо. Нічого раніше не було, крім пітьми. І так було доти, доки не з'явилася блакитна блискуча куля. Це – Земля. Життя починається… Світ сліпуче переливається. І як важливо, щоб це тривало вічно»

ІІ. Повідомлення теми, цілей заняття

Як багато у нашому світі краси,

Який часто ми не помічаємо.

Все тому, що щодня зустрічаємо

Її давно знайомі риси.

Ми знаємо, що прекрасні хмари,

Річка, квіти, обличчя коханої мами

І Пушкіна рядок, що летить,

І те, що людина гарна справами.

Але є ще інша краса,

Яка не здається гарною.

Наприклад, краса крота.

Крота? - Так Так!

Або бджоли працьовитої,

Або змії, жаби та жука,

Або іншого дивного «народу».

Не дарма всі нескінченні віки

Її вилила мудра природа.

Вдивися в обличчя будь-якої істоти

І ти побачиш, як вона має рацію!

Чому присвячена наша класна година?

Чому присвячена наша класна година? (Слайд 2)

ІІІ. Основна частина

Планета Земля, де ми живемо, величезна і прекрасна. Але щоб життя на ній зберігалося завжди, ми повинні його охороняти, а щоб охороняти – треба любити, а щоб любити – треба знати. Щоб багато знати про природу – треба вчитися.

Завдання нашого уроку: визначити, що треба знати, щоб зрозуміти та зберігати Землю. (Слайд 3)

Учень

Є одна планета-сад

У цьому космосі холодному.

Тільки тут ліси шумлять,

Птахів скликаючи перелітних.

Лише на ній одній побачиш –

Конвалії в траві зеленої,

І бабки тільки тут

У річку дивляться здивовано.

Бережи свою планету,

Адже інший у світі немає!

Людина багато бере від природи, вона є її частиною. А чим він платить? (Слайд 4)

Далекоглядних, небайдужих людей завжди хвилювали екологічні проблеми. Так, Ярослав Мудрий законом обмежив видобуток лебедів, бобрів та інших цінних тварин.

Указ Петра I від 1718 наказував «переслушників, які дубовий ліс рубали і надалі рубатимуть, а також і тих, хто рубатиме накаже, вирізавши їм ніздрі і вушня, покарання батогами, посилати в каторжну роботу». Цим же указом Петро зажадав побудувати очисні споруди не більше Петербурга і зобов'язав всіх громадян забезпечити чистоту навколо своїх будинків, своїх вулицях.

Згідно з Указом 1719 року про охорону водоймищ: «...якщо хто осквернить Неву покидьками чи іншими нечистотами, той буде засуджений до побиття батогом або до заслання до Сибіру...».

Тисячоліттями розширювалося вторгнення людини у природу. Але особливо великі зміни у навколишньому середовищі відбулися епоху науково-технічної революції. І не завжди вони позитивні.

Науково-технічний прогрес приніс і продовжує приносити людям багато зручностей і комфорту. Він полегшив працю, дозволив вийти у космос. Зупинити і навіть загальмувати його неможливо, як неможливо змусити людину перестати думати, дерзати, творити... На жаль, не всі розуміють важливість охорони навколишнього середовища. Природа стала надсилати тривожні сигнали, змінюватися. Винуватці цих змін – люди та створені ними заводи, електростанції, рудники, транспорт, а також міста...

Вираз «необхідний як повітря» виник не випадково. Людина здатна без їжі прожити тижні, без води дні, а без повітря хвилини.

За останні 25-30 років транспорт та промисловість взяли з атмосфери більше кисню, ніж його спожило людство за весь антропоген, тобто за 2-3 мільйони років. В атмосферу викидається сірка, азот, цинк, калій, отруйні речовини. Тільки вуглекислого газу щорічно у світі викидається 5 млрд тонн, що може призвести до потепління, часткового танення полярних льодів та підвищення рівня Світового океану. Можливі негативні наслідки для людства у разі важко навіть уявити.

Понад 50 міст Росії має рівень забрудненості довкілля, перевищує санітарні норми.

Все гостріше стає проблема джерел чистої прісної води. У моря та океани протягом століть скидалося все і без жодного обмеження, у тому числі радіоактивні відходи. Численні катастрофи танкерів з нафтою призводять до загибелі риби, крабів, морських птахів

Ліси - "легкі планети", безвідмовні фільтри атмосфери, - вирубуються швидше, ніж виростають. Кожен кубометр деревини – це майже півтонни поглиненої з повітря вуглекислоти.

Біологи вже довели, що генетична інформація, що передається наступним поколінням живою клітиною, може бути спотворена та порушена під впливом про «мутантів». До них належать радіація, активні хімічні речовини, отрутохімікати, пестициди, деякі метали.

На кожного жителя Росії щорічно видобувається приблизно 42 тонни гірської маси, їх 13 тонн йде у відвали.

Газопилові викиди становлять 0,48 тонни.

Виділення двоокису вуглецю від спалювання викопного палива 3,5 тонни.

Скидається 184 тонни забрудненої води.

Щорічно у Росії згоряє від 1 до 7 млн.га лісів, 80% лісових пожеж відбувається з вини людини.

Ось вам таке завдання: вирішіть екологічну проблему та дайте відповідь на телеграми.

1. На день народження Каті подарували цуценя. Нарешті збулася її мрія. Вона так довго умовляла маму купити цуценя чи кошеня. І ось тепер у неї з'явився новий друг - щеня на прізвисько «Вірний». Катя спочатку грала з ним, годувала, гуляла, а потім у неї з'явилася нова лялька, що говорить. Про цуценя Катя згадувала рідко, а коли він захворів, сказала мамі: "Хворому собаці не місце в будинку, нехай живе на вулиці".

Питання: Чи правильно вчинила дівчинка?

2. Олег стояв біля квіткової клумби і бив головками квітів.

Що ти робиш? - Запитала старенька.

Бджіл ганяю, вони квіти жалять.

Бабуся посміхнулася і, покликавши хлопчика до себе, щось розповіла йому. Після цього Олег викинув лозину, здивовано знизавши плечима.

А я й не знав про це.

Запитання: Що розповіла старенька Олегу?

3. Ідучи на екскурсію до лісу, діти побачили сон-траву. Гена хотів зірвати її та принести до класу, а Іра запропонувала викопати та посадити на пришкільній ділянці. Хлопці багато сперечалися, але так і не вирішили, хто має рацію.

Питання: Хто ж з хлопців мав рацію?

Відповідь: Ніхто, сон-траву рвати не можна, вона взята під охорону, пересаджувати теж не можна, восени треба зібрати насіння і посадити його в не дуже затемнене місце.

4. Телеграма.

«Ми – перша зелень, і за це нас ламають. Ламають усі кому не дорогий ліс. Ми навіть боїмося першими розпуститись у лісі. А чого доброго? Все одно зламають. Допоможіть нам! Це дуже боляче, коли тебе ламають. Дуже! Ваші зелені друзі: Іва, Черемха, Лісовий бузок».

Питання: Яку відповідь ви надішлете на цю телеграму? Яку допомогу ви можете надати?

Вчитель:

Багато свят на місяць у квітні.

День 22 квітня було оголошено Всесвітнім днем ​​Землі. У цей день безліч відрізків матерії з підписами росіян на захист природи було пронесено по всій країні. З шматків склали прапор Землі – драматичний символ, який закликає людей ставитись до природи з повагою. Це найбільший прапор, його площа 660м. 2.

Учень 1

22 квітня – Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі та Повітря. День нагадування про страшні екологічні катастрофи, день, коли кожна людина може замислитися над тим, що вона може зробити у вирішенні екологічних проблем, поборів байдужість у собі.

Історія цього свята пов'язана з ім'ям американського континенту Джона Мортона. Наприкінці 19 століття Джон Мортон переїхав на пустельну територію, де самотні дерева посилено вирубувалися для будівництва будинків і дрова. Мортон запропонував влаштувати день, присвячений озеленення, та заснувати призи для тих, хто висадить більшу кількість дерев. Цей день називали Днем дерева.

Учень 2

Протягом першого Дня Дерева мешканці штату висадили близько 1 млн. дерев. В 1882 штат Небраска оголосив День Дерева офіційним святом. Він відзначався у день народження Мортона – 22 квітня.

У 1970 році понад 20 млн людей у ​​різних країнах світу взяли участь в акції, яка отримала назву День Землі.

У 1990 році свято стало міжнародним, в акції брали участь вже 200 млн людей зі 141 країни.

У Росії День Землі відзначається з 1992 року.

Учень.

Привіт, наше веселе свято,

Славне свято – День Землі.

Разом із вами ми сьогодні

Зазначати його прийшли.

Учень.

Дитина 2

Тут знає кожен, ти та я!

Природу кривдити не можна!

Так скажемо дружно раз, два, три,

Відкриємо свято – День Землі.

Вчитель:

Сьогодні ми відзначаємо день народження Землі – нашого спільного дому.

З питанням до дітей, які на сцені:

Вчитель: - Скажіть, все, що довкола - це теж ваш будинок?

Д. Краснодар побудований на Кубані.

А за річкою видно ліс далеко.

Тягнуться до лісу сади та поля,

Дуже гарна кубанська земля!

Вчитель:

- Мабуть, гарна, але де ж вона?

Д. - Росія – наша країна.

Вчитель:

Ну а країна де?

Д. - Як і всі країни – на нашій планеті!

Вчитель:

Як називається наша планета?

Д. – Земля! Ми мова свою ведемо про те, що вся Земля - ​​наш спільний будинок,

Наш добрий будинок, просторий будинок, ми всі з народження в ньому живемо!

Вчитель:

- Земля – яка вона?

Учень 3

Є на Землі величезний будинок під дахом блакитний,
Живуть у ньому сонце, дощ та грім, ліс та морський прибій.

Живуть у ньому птахи та квіти, веселий дзвін струмка,
Живеш у тому домі світлому ти та всі твої друзі.

Учень 4

Куди б дороги не вели, завжди ти будеш у ньому.
Природою рідної Землі зветься цей будинок.

Учень 5

Подивися, який він гарний, будинок, в якому ти живеш!
Край, який з дитинства дорогий, Батьківщиною зветься.
Подивися, який він гарний, край, в якому ти живеш.


(Пісня про природу)

Учень 6

3знає кожен, ти і я!

Природу кривдити не можна! Так скажемо дружно разів, два, три, Відкриємо свято – День Землі!

Вчитель:

Наша земля чудова. Нас оточує дивовижна природа. Влітку ми можемо відпочивати на березі річки, дихати свіжим повітрям, гуляючи лісом, збираючи гриби та ягоди. Хлопці! А як треба поводитися в лісі?

Відповіді дітей – хорові.

Вчитель:

Найголовніше - не шуміти, щоб не злякати жителів лісу і не завадити їхньому спокійному життю.

Зараз ми перевіримо, як ви знаєте правила поведінки у лісі. Для цього пограємося з вами у гру"Якщо я прийду в лісок". Я говоритиму вам свої дії, а ви відповідатиме, якщо я робитиму добре, говоримо "так", якщо погано, то всі разом кричимо "ні"!

Якщо я прийду в лісок

І зірву ромашку? (ні)

Якщо з'їм я пиріжок

І викину папірець? (ні)

Якщо хлібець шматок на пеньку залишу? (так)

Якщо гілку підв'яжу, кілочків підставлю? (так)

Якщо розведу багаття, а гасити не буду? (ні)

Якщо сильно насмітить і прибрати забуду, (ні)

Якщо сміття заберу, банку закопаю? (так)

Я люблю свою природу, їй допомагаю! (так)

Учень 7

21 століття ступило на Землю.

Він нинішньому поколінню

Приніс досить хвилювання!

Адже він навів технічний прогрес,

І безліч інших чудес!

Учень 8

Димлять заводи в атмосферу,

Величезною чорною трубою

І фабрики зливають у річки

Потоки каламутні води.

Сміття Землю захаращує,

Усьому живому загрожує!

Гудять літаки в небі,

Лякаючи зграї птахів!

Учень 9

Ось нафта з танкера ллється,

У ній риба морська б'ється!

Міста та селища земні

Автомобілі заполонили!

Ракети, спалюючи паливо,

Летять у нескінченну височінь.

І гинуть діти на планеті

Від бомб, що вибухають удома!

Учень 10

Адже на Землі триває війна!

Так що ж таке діється

На нашій чудовій Землі!

Чи не час зупинитися!

За голову всім схопитись!

Закликати на допомогу людські знання,

Свою самосвідомість?

Учень 11

Давайте поспішаємо,

Землю свою від бід збережемо!

Степи, не вмирайте!

Ниви, поля, зеленійте!

Ліси, тримайтеся корінням за

Матінку-землю свою!

Квіти, зацвітайте пишно!

Учень 12

Нехай річки струмують потоками швидкими

Прозорими, чистими

На сонці іскристі.

Нехай у морі живуть великі кити,

Вони нам теж дуже потрібні!

Дельфіни граються і чайки кружляють

І хвилі на берег мирно лягають!

Вчитель

Молодці все правильно відповіли. Зараз перед вами виступлять казкові персонажі, які так чи інакше пов'язані із природою. Вони ще раз нагадають вам ці правила.

Виходять на сцену діти у костюмах зайця, лисиці, ведмедя, їжака.

ЛИСИЦЯ

Якщо в ліс прийшов гуляти,

Свіжим повітрям дихати.

Бігай, стрибай та грай,

Тільки, цур, не забувай,

Що в лісі не можна шуміти,

Навіть голосно співати.

Злякаються звірятка,

Втечуть із лісового узлісся.

ЗАЄЦЬ:

Гілки дуба не ламай,

Ніколи не забувай

Сміття з трави прибирати,

Даремно квіти не треба рвати!

З рогатки не стріляти:

Ти прийшов не вбивати!

Метелики нехай літають,

Ну, кому вони заважають?

ЇЖКА

Тут не треба всіх ловити,

Топати, плескати, палицею бити.

Ти в лісі - лише гість.

Тут господар – дуб та лось.

Їхній спокій узбережи,

Вони ж нам не вороги!

Допоможи лісовим звіряткам,

Приготуй для них годівниці.

ВЕДМЕДЬ

І тоді будь-яке звірятко

Будь то ласка чи хорок,

Їжак лісовий, річкова риба

Скаже: "Ти - мій друг! Дякую"

Вчитель

Спасибі вам. Ми постараємося ніколи не кривдити природу. Ми повинніпам'ятати, що людина не губитель, а друг природи, садівник та лікар.

На жаль, ми часто порушуємо ці правила. Правда? Давайтезараз, разом попросимо вибачення у природи і постараємося більше не допускати такихпомилок.

Усі діти встають, 1 учень у центрі класу

УЧЕНЬ 13

Пробач нас, маленький жучок,

І мураха, і бджілки,

Вибачте, струнка тополі

І зрубані ялинки.

Пробач нас, спійманий звірятко,

Тобі так тісно у клітці.

Вибач за те, що не зберіг

І стали ви тепер такі рідкісні.

УЧЕНЬ 14

«Ти бережи нас»

Дивлюся на глобус-кулю земну

І раптом зітхнув він, як живий.

І шепочуть мені материки: «Ти бережи нас, бережи».

У тривозі гаї та ліси, роса на травах, як сльоза.

І тихо просять джерела: Ти бережи нас, береги.

Сумує глибока річка, втрачаючи свої береги.

Зупинив олень свій біг:

«Будь Людиною, людина.

В тебе ми віримо-не збрехні,

Ти бережи нас, бережи».

Дивлюся на глобус - куля земна,

Такий прекрасний та рідний.

І шепочуть губи: «Не збрешу, я збережу вас, збережу ...»

Екологічна казка.

Без чистої води ні туди, ні сюди.

Ведучий:

Одну просту казку,

А може й не казку,

А може, не просту

Бажаємо вам розповісти.

Як сперечалися сестрички-

Дві різні води.

І сперечалися так голосно,

пером не описати.

Чиста вода:

Без чистої води

Ні пташки, ні рибки.

У тобі немає гасу,

Ні бруду, ні бензину,

І всі твої подружки,

П'явки та жаби.

Ведучий:

І тут з'явився хлопчик,

І слухав він водичок,

Двох розвинених сестричок,

Готових, все живе

Навколо пустити на дно.

(сестрички звертаються до хлопчика)

Брудна вода:

Світло, Альошенько, скажи,

Та всю правду доповісти:

Хто у світі всіх миліший

Усіх прекрасніших і ніжніших?

У мене є гас,

Є і олія, і бензин,

Є важкі метали,

та інші мінерали.

Ну, а в цій що водиці?

Їй зі мною не зрівнятися:

Немає ні смаку в ній, ні кольору,

І взагалі вона з привітом!

Альоша:

Спокусила ти мене,

Вибираю тебе!

Чиста вода:

Коли я вам не потрібна

І для вас я не важлива,

Ось спробуйте друзі

Обійдіть без мене (пішов)

Брудна вода:

Нарешті сталося диво:

Тут одна я буду плавати!

Буду я з тобою гуляти,

І всюди супроводжувати.

Дай я тебе вмою

І до ладу наведу.

Ти дружитимеш зі мною,

Я тобі що хочеш дам!

(умиває Альошу, на його обличчі залишається бруд)

Альоша:

Мені мама говорила полити у саду квіточки

І протерти листочки,

І викупати кошеня,

А то він став зовсім, зовсім,

Схожий на порося.

(ідуть на лаштунки, забирають квітку і кошеня)

Альоша: (виходить і виносить засохлу квітку)

Що трапилося не зрозумію?

Чому і чому,

Раптом таке сталося?

Я його і поливав,

І листочки протирав,

Як це все жахливо!

Брудна вода:

Не хвилюйся, не сумуй,

У тебе все попереду!

Ти покажеш чудеса,

У тебе зійдуть ліси!

А поки що забудь про це. Кіс, кис, кис!

Ну де ти? Де ти?

Альоша:

Слухай, мила водице,

Дай йому якнайшвидше напитися.

Викупай його швидше,

щоб він став веселішим.

(ідуть за лаштунки)

Ведучий:

Мало було їм квітки,

Дісталися і кота.

Що буде з ним тепер?

Заглянь у ці двері?

(Виходить Альоша і тримає в руках скелет кішки)

Альоша:

Бідненьке ти моє кошеня,

Брудненьке було, як порося,

А тепер один скелет,

І того майже немає!

Брудна вода:

Ти скигні мені це кинь!

Я ж твій гість.

Будь ласкавішим зі мною,

Напою тебе водою.

Ти будеш зовсім інший,

Не такий, як зараз – крутий.

(дає Альоші пити)

Ведучий:

Ну, попався Олексій,

Бідолашний, бідний роззяви!

Альоша:

Ой, болить, болить живіт!

Де лікар тут живе?

Ведучий:

Я можу тобі допомогти.

Прожени грязнулю геть!

Я розкрию свій секрет,

«Лише Чиста вода

Допомагає нам завжди»

Альоша:

Чиста вода!

Вмий скоріше мені личко.

Повертайся до нас швидше

І порадуй усіх людей.

Вам відомо: без води

Ні туди, ні сюди!

(Входить Чиста вода)

Чиста вода:

Я – Чиста водичка

Вмий твій личко.

Щоб очі блищали,

Щоб щічки фарбувалися,

Щоб сміявся рот,

Що б кусався зубок,

Щоб квітка проростала,

Щоб здоровий він став,

Щоб кошеня ожило,

Що б тобі він дружив.

Ведучий:

Мораль із цієї казки,

А може й не казки,

Сподіваємось, вам буде зрозуміла, панове!

До логічної розв'язки

Прийшли ми без підказки:

Як нам потрібна всім

Чиста вода!

Вчитель

Важко уявити землю без лісу. Без дерев. Але є люди, які не розуміють чи не хочуть це зрозуміти. Я часто бачу понівечені стовбури, написи на них, різні малюнки. Ті «любителі» природи, які роблять це, навіть, напевно, не уявляють, яку шкоду вони завдають дереву та всьому лісу. Адже варто зробити в корі дерева навіть крихітну ранку, як…»

(Адже варто зробити в корі дерева навіть крихітну ранку, як туди потраплять суперечки грибів-трутовиків або поселяться шкідливі комахи. Крім того, дерево втрачає багато соку, може просто ослабнути та загинути».

Хлопці у лісі побачили мурашник. Їм стало дуже цікаво, як мурахи будують свої будиночки і вони вирішили подивитися, що там усередині. В результаті мурашник був зруйнований.

Як би ви вчинили в такій ситуації? Чому не можна руйнувати мурашники? (Мурашки дуже потрібні лісу. Вони – лісові санітари. Одні тягнуть комах у багато разів більше за себе, інші тягнуть хвоїнки, лусочки насіння, різне лісове сміття. І піднімають усе це на мурашник.

День за днем ​​мурахи надбудовують своє житло: зводять будинок-пірамідку з похилим маківкою. Тож ніякий дощ не страшний: вода скочується з такого даху.

Але якщо хтось розворушить мурашник – біда: вода проникає всередину. Яке житло з худим дахом?! Мурахи не встигають швидко відновити її, і в негоду гніздо гине.

Мурахам можна допомогти: обережно підрівняти будинок-пірамідку і поправити дах-маківку. Звичайно, це буде груба робота, але все інше мурахи дороблять самі.

Усіх вітаємо зі всесвітнім Днем Землі!

«Нехай будуть лише мирні й радісні Дні Землі для нашого прекрасного космічного корабля - планети Земля, що летить і обертається посеред холодного космосу зі своїм вразливим тягарем життя…»

Читання уривка із оповідання «Моя Батьківщина» М.М. Пришвина.

IV. Підсумок заняття

Підіб'ємо підсумок нашої бесіди. Що ж треба знати, аби зрозуміти та зберігати Землю? (Слайд 8)

· Принцип єдності – ми – частина природи

· Принцип єдності – ми цінний вид у природі, проте не важливіший, ніж інші

· Принцип поваги у природі – кожна жива істота має право на життя

· Принцип співробітництва - співпраця з природою, а не її завоювання

· Принцип охорони природи - негідно людини бути причиною загибелі природи

· «Чатай своє коріння!» – Земля без нас може існувати. А ми без неї – ні!

· «Безпосередній досвід – найкращий учитель» - не лише теорія пізнання, а й праця

· «Люби свій край!» - вивчай і люби природу свого краю, живи у злагоді з нею

Любіть та бережіть нашу Землю, природу!

Slide 27:

У цьому винна людина!

Slide 28:

Забруднення повітря отруйними викидами у повітря викликають рак, порушення роботи імунної системи. Це вбиває близько трьох мільйонів людей на рік. Екологічні проблеми світу Забруднення води призводить до розмноження малярійних комарів, через що помирає щорічно близько двох мільйонів людей. Нестачу чистої води відчувають понад мільярд людей при тому, що 80% усіх інфекційних захворювань передається через воду. Забруднення та спустошення ґрунту призводить до того, що отруйні речовини поглинаються людиною разом із їжею та водою.

Не залишайте електроприлади, якими ви не користуєтеся в даний момент! При можливості частіше ходите пішки! Не смітте! Уникайте аерозолів! Попросіть батьків використовувати хімічні добрива! Чим ми можемо допомогти? Посадіть дерево, квіти! Беріть участь у прибиранні парків та лісів! Дотримуйтесь правил поведінки у лісі! Беріть участь у переробці відходів – сортуйте своє сміття!

За дітьми – майбутнє!

За дітьми – майбутнє!

Slide 35:

Стали люди сильними, як боги, І доля Землі в руках. Але темніють страшні опіки У земної кулі на боках. Ми давно освоїли планету, Широко крокує нове століття. На Землі вже білих плям немає, Чи ти трішаєш, Чоловік? В. Орлова

Slide 36:

З Днем Землі!

Природа – наше багатство. Давайте пам'ятати, що людина не губитель, а друг природи, садівник та лікар.

Письменник Михайло Пришвін сказав такі слова:

«Рибі потрібна чиста вода, птиці повітря, звіру ліс, степ, гори.

А людині потрібна Батьківщина. І охороняти природу – значить охороняти Батьківщину!

Велика наша земля. Велика та прекрасна. Напевно, не знайти такої фарби, якої не було б у природі. Природа – справжній храм краси, що таїть у собі багато прекрасного та загадкового! Давайте увійдемо до нього! Сьогодні ми здійснимо подорож у світ Природи, познайомимося з її численними мешканцями та подумаємо, як зберегти все те, що нас оточує.

Як ви вважаєте, що такеПРИРОДА?

Відповіді дітей.

Читання віршів. Дитина:

Ми любимо ліс у будь-яку пору року,

Ми чуємо річок повільну мову…

Все це називається природою.

Давайте завжди її берегти!

Дитина 4:

Ромашки у променях сонячного світла,

Такі, що світліше на світі жити…

Природою називається все це,

Давайте ж із природою дружити!

Дитина 5:

Летять, брязкаючи дощі з небосхилу,

Клубиться на зорі туману дим.

Все це називається природою.

Давайте ж серця їй віддамо!

Дитина 6: Прощальний вальс танцює з вітром літо,

Тремтить у вікні вечірня зірка.

Природою називається все це,

Давайте її любити завжди!

Наша подорож у світ Природи добігає кінця, але я сподіваюся, що свято та підготовка до нього переконали вас у тому, що природу, планету Земля треба постійно берегти та охороняти

Дякую за увагу!


, Конкурс з екології «Земля – наш спільний будинок»

Презентація до уроку










































Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

“Є таке тверде правило... – Встав уранці, вмився,
привів себе в порядок – і одразу ж упорядкуй свою планету...”
Антуан де Сент-Екзюпері

Ціль:Виховання екологічної культури дітей.

Завдання:

  • поглибити уявлення про джерела забруднення довкілля;
  • розвивати екологічне мислення в дітей віком;
  • виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи.

Оформлення:плакати на тему "Земля - ​​наш спільний будинок", презентація, Д.Тухманов "Як прекрасний цей світ".

На тлі показу презентації про природу звучить вірш М.Дудіна.

1. Ведучий:

Завжди у життя на бенкеті
Шукай спорідненості, а не відмінності.
Весною в ранковому бору
Прекрасна пісенька синіча.
Прекрасні сосни на повний зріст,
Опора для душі та погляду,
І шелест падаючих зірок
У повні лісові озера.

2. Ведучий:

Прекрасний мудрий шлях зерна,
І сонце вічне світло прекрасне,
Прекрасна пісня, що вірна
Праці, яка не марна.

Прекрасні – чистий купол дня,
Земля південна та води,
Де все і все - твоя рідня,
Твоя відповідальність.

Прекрасний травневий соловей,
Прекрасна тінь його рокити
Весь світ, який чекає на твою
Від себе захисту.

3. Ведучий: Здрастуйте Здрастуйте! Ми раді вітати вас на нашому святі. Як відомо, свята бувають різні, бо приурочені до різних подій. Але завжди вони веселі та яскраві. Свят багато. Сьогодні це свято День Землі!

4. Ведучий:І це свято пов'язане не тільки з радісними подіями. На цьому святі люди трохи сумують. Нагадаємо історію виникнення цього свята.

У 1969 році на нафтопромислах біля містечка Санта-Барбара стався аварійний розлив нафти. Величезна кількість нафти розповзлося поверхнею прибережних вод океану, забруднило пляжі. Від аварії постраждали багато морських тварин, особливо птахів. Ця трагічна подія справила на американців велике враження. Вони вирішили хоча б раз на рік нагадувати людям про їхні стосунки з довкіллям. 22 квітня 1970 року тисячі американців вийшли на вулицю міст.

1. Ведучий:Вони проводили мітинги та демонстрації на захист природи. Вимагали прийняти нові природоохоронні закони, садили дерева, прибирали сміття на вулицях, очищали береги рік, слухали пісні, що оспівують красу навколишнього світу. Перший День Землі відзначали лише у США, але згодом це свято об'єднало мешканців багатьох країн. З кожним роком їх ставало дедалі більше. Стали відзначати День Землі та в Росії. Крім того, за ухвалою уряду з 15 квітня по 5 червня у нас у нас проводяться спеціальні Дні захисту довкілля.

2. Ведучий. З 22 квітня 1990 року весь світ святкує Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі та Повітря. Цей день нагадує нам про страшні екологічні катастрофи, це день, коли кожна людина замислюється над тим, що вона може зробити у вирішенні екологічних проблем, подолавши байдужість у собі.

Ми давно освоїли планету
Широко крокує це століття
На Землі вже білих плям немає
Чи чорні ти ти, людина?

Свято "День Землі" відзначається у Росії з 1992 року.

3. Ведучий.Залишившись один у лісі, у степу, на річці, у полі, на болоті, людина залишається наодинці зі своєю совістю. Вона для людини – єдиний контролер. І, можливо, одне з найважливіших завдань, яке стоїть перед тим, хто хоче врятувати природу на планеті, - пробудити в людях совість, розуміння того, що можна робити і чого робити не можна.

Все тісно пов'язане довкола.
(Приклади ми не множитимемо).
Квітки ти не зачепиш раптом,
Щоб зірки не потривожити.

4. Ведучий.Всі, хто якось знайомий з екологією переконаний, що порятунок людства можливий лише тоді, коли кожен з нас опановує екологічні знання і живе за екологічними законами життя:

  • вчися розуміти природу, стань її другом та захисником;
  • радуйся красі природи, не шкоди їй своїм недбалим ставленням;
  • користуйся будь-яким випадком для того, щоб зробити для природи щось корисне і не дарма природу називають храмом.

Є просто храм,
Є храм науки
А є ще природи храм,
З лісами, що тягнуть руки
Назустріч сонцю та вітрам.
Він світло у будь-який час доби,
Відкритий для нас у спеку та стинь,
Заходь сюди,
Будь серцем трошки,
Не оскверняй її святинь.

1. Ведучий: Але храм природи - це тендітна будова Уявіть картковий будиночок. Забереш одну карту – і будиночок звалився. Так і в природі – якщо знищити якусь її частину, звалиться все.

2. Ведучий:У цьому святі беруть участь усі жителі нашої планети. Не залишилися осторонь і наші ліцеїсти. На сцену запрошується 10 клас. Із захистом свого проекту “Земля – наш спільний будинок”. (З атем естафета передається всім іншим учням)

3. Ведучий:

Ти, Людино, люблячи природу,
Хоч іноді її шкода;
У розважальних походах
Не розтопчи її полів.
Не пали її відчайдушно
І не розтоптуй до дна,
І пам'ятай істину просту -
Нас багато, а вона одна.

4. Ведучий: Згадуються слова Маленького принца з однойменної казки Екзюпері: Є таке правило. Встав ранком, вмився, привів себе в порядок - і одразу ж упорядкуй свою планету”. Кожен з нас розуміє, що треба жити у згоді з навколишнім світом у нашому спільному домі під назвою Земля.

1. Ведучий:

Кромса лід, міняємо рік течією,
Твердімо про те, що справ безліч,
Але ми ще прийдемо просити прощення
У цих річок, барханів та боліт,
Біля самого гігантського сходу
У найдрібнішого малька...

Поки що про це думати не хочеться
Зараз нам не до цього... поки
Аеродроми, пірси та перони
Ліси без птахів та землі без води.
Все менше навколишньої природи,
Дедалі більше навколишнього середовища.

2. Ведучий:

І нехай будуть лише мирні та радісні Дні Землі для нашого прекрасного космічного корабля - планети Земля, що летить і обертається посеред холодного космосу зі своїм вразливим тягарем життя...

Не те, що ви думаєте, природа:
Не зліпок, не бездушне обличчя -
У ній є душа, у ній є свобода,
У ній є кохання, у ній є мова...

3. Ведучий:

Тепер, коли ми вже навчилися літати повітрям, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: “навчитися жити Землі, як люди”. Надзавдання століття – збереження як природного у природі, а й людського у людині.

Усе"Всі ми пасажири одного корабля на ім'я "Земля", і пересісти з нього просто нікуди".

“Є таке тверде правило... – Встав уранці, вмився,
Привів себе в порядок – і одразу ж упорядкуй свою планету...”

Підбиття підсумків: нагородження учасників заходів.

Сценарій до Дня землі для молодших школярів «Земля – наш будинок рідний»

Цілі: виховання у дітей інтересу та любові до рідної природи; привернення уваги до екологічних проблем, необхідності захищати нашу планету.

Обладнання:слайди про природу; музичний супровід; костюми.

Хід заходу

Ведучий 1. Доброго дня, мешканці чудової блакитної планети! Добридень! Сьогодні у нас свято – День нашої матінки-Землі! І на це свято прийшли всі: і хлопці, і дорослі, і гості та учасники! І ми дуже раді привітати всіх на нашому святі!

Ведучий 2. Що ж це за свято – День Землі? І навіщо він? Щоб нам усім стало зрозуміло, я запрошую вас здійснити подорож нашою чудовою планетою!

Демонструються слайди про природу.

Ведучий 2. Все це наша рідна планета. Скільки на ній прекрасного і дивовижного: і безкраї простори, і гори, що йдуть у небо, і сині-сині моря... А мешканців на ній - не порахувати, і кожен із них маленьке диво! Але часто люди забувають про це, і тоді димлять труби, звучать постріли, гинуть тварини... Щоб нагадати людям про красу нашої Землі, і існує це чудове свято!

Ведучий 1. Але планета наша величезна. І за ціле життя не може людина обійти її все, від краю до краю. Але місце, в якому народився, має пізнати кожен. Тільки полюбивши рідну природу, людина зможе полюбити весь світ. І я не сумніваюся, що хлопці, які беруть участь у нашому святі, знають та люблять свою рідну природу. Ми всі бажаємо їм удачі!

Ведучий 2. Отже, ми розпочинаємо нашу святкову конкурсну програму «Мій край рідний». На сцену запрошуються команди-учасниці: «Лісовички», «Полевички» та «Луговички»! Зустрічайте!

На середину зад під музику виходять команди і стають півколом.

Ведучий 2.Просимо капітанів уявити свої команди!

Капітани називають свою команду, представляють її учасників та емблему, команда пропонує свій девіз – на все не більше 1 хвилини.

Ведучий 2. Допомагають нашим командам дорослі учасники... (імена, прізвища хлопців – трьох-чотирьох учнів старших класів)!

Провідний 1.І перший конкурс для наших команд такий. Вам, хлопці, за кілька хвилин потрібно буде зібрати всі картинки тварин та рослин луки, поля чи лісу. Члени команд приносять по черзі картинку капітана, а капітан складає правильні картинки в конверт.

Картинки із зображеннями тварин та рослин знаходяться у глядачів; учасники команд під музику по одному оббігають зал, збираючи лише потрібні картинки.

Провідний 1.Стоп! Молодці! Команди працювали дуже дружно! Дорогі капітани, віддайте ваші конверти нашому журі, яке оцінить, яка команда зібрала найбільше правильних картинок. А поки що журі працює, команда «Лісовички» дарує вам, дорогі глядачі, пісню.

Команда «Лісовички» виконує пісню.

Провідний 1.Спасибі! А зараз надається слово нашому журі!

Журі висловлюється.

Ведучий 2.І на вас, дорогі команди, вже чекає наступний конкурс. За нашим описом ви повинні дізнатися тварин, що мешкають у сибірських лісах. Перша тварина – для команди «Лісовички».

Ведучий зачитує опис тварини, команда 5 секунд радиться, потім відповідає.

Ведучий 2. Молодці! Все йде просто чудово! У цьому конкурсі команди показали, що чудово знають тварин свого краю! Надається слово журі!

Журі висловлюється.

Ведучий 1. А зараз – перетворюємося! Дорогі хлопці! Пропоную вам зіграти в гру, яка так і називається - "Перетворення". Перетворюйтесь і зображуйте все, про що почуєте у моїй розповіді!

Ведучий читає розповідь, учасники рухами, жестами та мімікою зображують; можливий музичний супровід.

Провідний 1.Молодці! Адже це дуже важливо – вміти відчути на собі, як живе природа, як живуть тварини чи ростуть рослини. Без цього вміння людина зможе до кінця зрозуміти природу.

Ведучий 2. Про природу складено багато пісень, віршів... І ось зараз хлопці прочитають вірші про природу, що їм сподобалися. Будь ласка!

Діти читають по одному вірші команди.

Ведучий 2. Чудові вірші! Але, можливо, команди знають і якісь пісні про природу?.. Ну, тоді вам нескладно буде взяти участь у нашому наступному конкурсі.

Ведучий 1. По черзі команди повинні будуть згадувати і співати для нас кілька рядків з пісень, у яких є згадки про тварин, рослини, явища природи.

Діти співають, батьки допомагають.

Ведучий 1. Ось скільки пісень вигадали люди про природу! І є ще одна дуже гарна пісня. Її вам заспівають зараз хлопці з команди «Луговички».

Команда "Луговички" виконує пісню.

Ведучий 1. Спасибі!

Ведучий 2. А зараз, хлопці, я пропоную вам трохи погратись. Усі ви знаєте, що серед тварин є і хижаки, і ті, на кого ці хижаки полюють. Такими є закони природи: все пов'язано з усім і все з усіма. У нашій грі ми також оберемо ведучого – «хижака». З команди «Лісовички» ми вибираємо рись, а решта стає... (назви тварин). З команди «Полевички» – ласку, а решта стають... (назви тварин). З команди «Луговички» — сову, а решта буде... (назви тварин). Коли звучить музика, ... (назви тварин) вільно бігають по залі, коли музика затихне, «хижаки» виходять на полювання. Впійманим вважається той, кого помітить «хижак».

Звучить музика, діти грають.

Ведучий 1. Молодці! І хижаки, й інші тварини – всі однаково потрібні природі. Не стане на Землі хоча б одного виду тварин або рослин, і набагато біднішою буде наша природа. Адже вона — наш будинок. І зараз ми пропонуємо командам взяти участь у нашому наступному конкурсі – «Ми малюємо природу». Кожній команді ми вручаємо лист ватману та олівці. Чим дружніше працюватиме команда, тим краще вийде малюнок. Бажаємо вам удачі!

Звучить музика, діти малюють, лише 7-10 хвилин.

Ведучий 2. Молодці! Ваші малюнки вийшли просто чудовими! Відчувається, що ви любите рідну природу. І поки журі знайомиться з вашими роботами, вам сплять пісню хлопці з команди «Полевички».

Команда «Лісовички» виконує пісню. Журі висловлюється. Підбиваються підсумки.

1-ша ВЕДУЧА: Здрастуйте, дорогі хлопці! Здрастуйте, шановні вчителі! Здрастуйте, наші глядачі! Усі ми з вами живемо у великій величезній країні – Росії.

2-ша ВЕДУЧА: Всі ми дуже любимо нашу країну. Але, на жаль, не всі жителі нашої планети зберігають навколишню природу, красу наших лісів та узбереж.

1-ша ВЕДУЧА: Тут знає кожен, ти і я!
Природу кривдити не можна!
Так скажемо дружно раз, два, три,
Відкриємо свято – День Землі!

Діти, які читають поезії, вже стоять на сцені.

Від Ладоги до Балтики оманливою
на берегах озер карельських синіх
лежить моя земля чудовим метеликом
у луках північно-західної Росії.

Століттями ночі білі зустрічаємо ми,
вимовляючи захоплені промови,
і місто над Невою великою
стоїть, на наші спираючись на плечі!

Вікно до Європи Балтика відкрила нам,
а Ладога дала дорогу Життя,
і над хвилею чайкою білокрилою
підносяться мрії мої та думки!

ПІСНЯ «ЗЕМЛЯ — НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ» муз. Насуленко

1.Ми мова свою ведемо про те,

Що вся Земля – наш спільний будинок.

Наш добрий будинок, просторий будинок-

Ми всі з народження у ньому живемо.

2.Ще у тому ведемо ми мова,

Що ми наш будинок маємо берегти,

Давай доведемо, що не дарма

На нас сподівається земля.

1-ша ВЕДУЧА: Дорогі хлопці! Нашій планеті загрожує лихо. Відколи з'явилася людина, він намагався підкорити, підкорити собі природу. Що тільки він не вигадав, щоб покращити своє життя!

На сцену виходять діти, на плечах у них червоні пов'язки, на голові пілотки.

1-а ДИТИНА: Людина! Створив страшні отрути, які вбивають комах та інших тварин.

2-а ДИТИНА: Людина! Створив автомобілі, які отруюють повітря шкідливими газами.

3-я ДИТИНА: Людина! Вирубує дерева, осушує болота, покриває землю величезним шаром сміття.

4-а ДИТИНА: Люди! Схаменіться! Нашій планеті загрожує страшне лихо!

2-ша ВЕДУЧА: Наш захід – тривожний дзвінок для кожного з нас. Сподіваємося, що після нашого свята ваші серця відгукнуться, і ви будете берегти природу

Виходить "Земля" з великою кулею (макет землі).

Люди добрі, прокиньтеся,

Та швидше озирніться:

Вам же не буде де жити,

Якщо Землю не любити!

Ви мене охороняйте,

І від бруду захищайте!

Я хочу, щоб птахи співали,

Щоб довкола лісу шуміли,

Щоб були блакитними небеса,

Щоб річка срібла,

Щоб метелик пустував

І була на ягодах роса!

Я хочу, щоб сонце гріло,

І березка зеленіла,

І під ялинкою жив колючий їжак.

Щоб білочка скакала,

Щоб веселка виблискувала,

Щоб лив завжди веселий дощ.

Ведучий 1:

Дорога планета, а хіба ми тебе кривдимо?

На мені зникають птахи,

На мені зникають квіти.

З кожним роком це помітніше.

Лісові радощі, світ краси

Залишають мене назавжди

Стаю я бруднішим

і бідніший з кожним днем.

Поглянь на глобус-кулю земну-

Адже він зітхає, як живий.

І шепочуть нам материки:

«Ти бережи нас, береги!»

У тривоги гаю та ліси,

Роса на травах, як сльоза.

І тихо просять джерела:

«Ти бережи нас, береги!»

Сумує глибока річка,

«Ти бережи нас, береги!»

Зупинив олень свій біг:

«Будь людиною, людина!

В тебе ми віримо, не збреши,

Ти бережи нас, бережи!

А тепер, хлопці, відпочиньте і «Казку про нафтову рибку подивіться»

«Жили – були старий зі старою біля самого синього моря. Закинув дід невід у море і витяг-ні, не одну тину морську, а ще іржаві банки та пляшки, рвані пластикові пакети.

Закинув дід невід удруге – виловив рваний черевик та зношену шину.

Втретє, як і належить, попалася старому рибка. Та не проста, а ясна річ, золота.

Заговорила вона людським голосом. Але диво: не стала просити золота рибка, мовляв, відпусти мене, старче, в море. А навпаки, благала: « Тільки не відпускай мене назад у морські води! Краще кинь у акваріум із чистою водою – відслужу тобі за це будь-яку службу. Не хочу перетворитися на рибку нафтову, а хочу залишитися рибкою золотою!

А тепер питання: Звідки до моря потрапляє нафта? Якої шкоди вона завдає морським мешканцям?

Художник намалював лише тіні різних морських мешканців. Вгадайте, яких? (медуза, дельфін, кит, морський коник, зірка, акула)

ЗЕМЛЯ: Хлопці, я прийшла на ваше свято не одна, а зі своїми друзями, казковими персонажами, які так чи інакше пов'язані із природою. Зустрічайте! Мальвіна, Буратіно, Лісова фея, Крокодил Гена, Золота рибка! (ролі виконують діти)

МАЛЬВІНА: Будь ласка, запам'ятай, як зобов'язаний поводитися в лісі вихована, ввічлива людина і навчи цьому своїх друзів.

РИБКА: Вихована людина не ламає гілки дерев та кущів, не рве лісових квітів. Трав'яний покрив зберігає вологу та дає притулок величезній кількості корисних комах та дрібних звірків.

ЛІСОВА ФЕЯ: Не збивай незнайомі тобі або навіть відомі отруйні гриби. Багато хто з них — ліки для лісових мешканців.

КРОКОДІЛ ГЕНА: Не слід ловити і приносити в будинок лісових звірят, комах та птахів, для них наша «розвага» часто закінчується хворобою, мукою та смертю. Це не іграшки.

БУРАТИНО: Не руйнуй ненароком або навмисне мурашників! Інакше мурахи не встигнуть відремонтувати свій теремок до морозів. І загинуть!

МАЛЬВІНА: І, звичайно ж, ввічлива людина, яка прийшла відпочити в ліс або на луг, не залишить по собі звалища

2-ша ВЕДУЧА: Дякую вам, хлопці. Тепер ми намагатимемося ніколи не ображати природу. Ми повинні пам'ятати, що людина не губитель, а друг природи, садівник та лікар.

1-ша ВЕДУЧА: На жаль, ми часто порушуємо ці правила. Правда? Давайте зараз, разом з Мальвіною попросимо вибачення у природи і постараємося більше не допускати таких помилок.

Усі діти встають, Мальвіна у центрі зали.

МАЛЬВІНА: Пробач нас, маленький жучок,
І мураха, і бджілки,
Вибачте, струнка тополі
І зрубані ялинки.
Пробач нас, спійманий звірятко,
Тобі так тісно у клітці.
Вибач за те, що не зберіг
І стали ви тепер такі рідкісні.

1-ша ВЕДУЧА: Сподіватимемося, що природа нам пробачить.

2-ша ВЕДУЧА: І на знак перемир'я з природою ми заспіваємо веселу пісеньку «Грибочки».

ПІСНЯ «ГРИБОЧКИ»

За дверима лунає свист, у залі з'являється КРЕПКОСВИСТ із великим рюкзаком
ВЕДУЧИЙ: Ти хто такий?
Міцний свіст. Я – обурювач спокою річок та озер, розорювач пташиних гнізд та порушник лісових стежок – Крепкосвіст

ВЕДУЧИЙ: У тебе такий великий рюкзак, що в ньому?

Міцний свіст. Для таких добрих діток

Мені не шкода нічого.

У мене для Вас подарунки

Немає Таких ні в кого. — дістає та віддає дітям

Ось рогатка вам, хлопці.

Щоб у пташок постріляти.

Ось вам галасливий пістолет.

Щоб один одного налякати!

Цим каменем важким

Можна вікна вибивати!

Цією палицею-виручалкою

На всі боки махати! Ось так!

Гарні мої подарунки?

ВЕДУЧИЙ: І анітрохи не гарні, забери їх назад.

Жодні це не подарунки. а дуже погані речі.

Їх терміново треба викинути!

Діти, поверніть все йому назад! - діти повертають усі речі.
Міцний свіст. Погані ви, діти, не дружитиму з вами! А ось ще мої подарунки.

Крепкосвіст. Розкидає сміття
Подивіться, як у вас брудно, а сміття-а-а

Земля:
Це ти Крепкосвіст насмітив.

Крепксвіст
Це не я, це вони ... (показує на хлопців).

Земля:
Ах, як не хочеться в такий святковий день бути такою засміченою. Що ж ми тепер робитимемо?

Діти пропонують прибрати сміття. - приготувати - 4 відра для сміття

Земля:
Дякуємо за допомогу, тільки давайте розсортуємо сміття по різних кошиках: в одну складемо папір, а в іншу гілки, шишки та пластикові пляшки.

Конкурс: «Хто швидше прибере сміття». .

Крепкосвіст — Так, я погано поводжусь, а ваші діти вміють себе правильно поводити?

ВЕДУЧИЙ: Звичайно вміють, можеш ставити їм будь-які питання.

Кріпкосвіст:
Зараз ми перевіримо, як ви знаєте правила поведінки у лісі. Для цього пограємося з вами у гру «Якщо я прийду в лісок». Я говоритиму вам свої дії, а ви відповідатиме, якщо я робитиму добре, говоримо «так», якщо погано, то всі разом кричимо «ні»! Відкриваю свою лісову книгу.
Якщо я прийду в лісок
І зірву ромашку? (ні)
Якщо з'їм я пиріжок
І викину папірець? (ні)
Якщо хлібчик шматок
На пеньку залишу? (так)
Якщо гілку підв'яжу,
Кільок підставлю? (так)
Якщо розведу багаття,
А гасити не буду? (ні)
Якщо сильно насмітить
І прибрати забуду. (ні)
Якщо сміття приберу,
Банку закопаю? (так)
Я люблю свою природу,
Я допомагаю їй! (так)

Ну ось Крепкосвіст, наші діти знають як себе треба поводити. І сміття все зібрали, як у нас чисто та красиво.

Міцний свіст. Більше я шкодити не буду

Зло, підступність забуду.

Буду людям допомагати,

Нікого не ображати!

А зараз хлопці, я вас покидаю.

Ось подарунки візьму, краще викину, піду! - йде, махає рукою.

Так, прекрасна наша Земля і взимку, і навесні, і влітку, і восени. Земля – це спільний для всіх будинок. Живучи в цьому домі, людина повинна бути доброю, повинна дбати про всі живі істоти. А хто вони такі живі істоти?

Дитина: Риби, птахи, звірі у душу людям дивляться.
Наче просять нас: люди, не вбивайте даремно!
Адже море без риб - не море,
Адже небо без птахів не небо,
Земля без звірів не земля,
А нам без землі не можна

ВЕДУЧИЙ: Усі згодні?

ЗЕМЛЯ: Хто може відповісти на моє запитання: А яка має бути планета?

Давайте бережемо планету

Іншої такої на світі немає

Розвіємо над нею і хмари та дим

В образу її нікому не дамо

Прикрасимо всю землю садами квітами

Така планета потрібна нам усім із вами

ЗЕМЛЯ: Так, я згодна, наводитимемо красу на моїй планеті. Тільки як?

ВЕДУЧИЙ: Матінка Земля, ми тебе просимо, відкрий свої подарункові коробки, і сама все побачиш!

Відкриває першу коробку - КВІТИ

Звичайно, вони обов'язково мають бути на моїй планеті! Будь ласка, прикрашайте!

Відкриває другу коробку: - МЕТЕЛИ

Ці казкові комахи не проживуть без квітів, будь ласка, прикрашайте

Відкриває третю коробку: ПТАХИ

Звичайно, без співу птахів, моя планета буде сумною та сумною. Відпускайте їх у землю.

Відкриває четверту коробку: РИБИ

Нехай ці золоті рибки завжди виконують ваші бажання. Запускайте їх у моря та океани

ВЕДУЧИЙ: Подивіться, друзі.

Яка прекрасна, ти земля!

Пісня «Земля сповнена чудес»

ЗЕМЛЯ: Дякую вам хлопці. Мені так було з вами цікаво.

Давайте бережемо планету -
У всьому світі схожому немає,
У всьому всесвіті тільки одна

Для життя та дружби всім Вам Я дана

Танцювальна композиція «Василькова країна»

ЗЕМЛЯ: Добре ми повеселилися.

Дуже міцно потоваришували.

Потанцювали, пограли.

Всі довкола друзями стали.

Мені вже пора прощатися

З вами розлучатимуся.

, Конкурс з екології «Земля – наш спільний будинок»

Презентація до уроку










































Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

“Є таке тверде правило... – Встав уранці, вмився,
привів себе в порядок – і одразу ж упорядкуй свою планету...”
Антуан де Сент-Екзюпері

Ціль:Виховання екологічної культури дітей.

Завдання:

  • поглибити уявлення про джерела забруднення довкілля;
  • розвивати екологічне мислення в дітей віком;
  • виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи.

Оформлення:плакати на тему "Земля - ​​наш спільний будинок", презентація, Д.Тухманов "Як прекрасний цей світ".

На тлі показу презентації про природу звучить вірш М.Дудіна.

1. Ведучий:

Завжди у життя на бенкеті
Шукай спорідненості, а не відмінності.
Весною в ранковому бору
Прекрасна пісенька синіча.
Прекрасні сосни на повний зріст,
Опора для душі та погляду,
І шелест падаючих зірок
У повні лісові озера.

2. Ведучий:

Прекрасний мудрий шлях зерна,
І сонце вічне світло прекрасне,
Прекрасна пісня, що вірна
Праці, яка не марна.

Прекрасні – чистий купол дня,
Земля південна та води,
Де все і все - твоя рідня,
Твоя відповідальність.

Прекрасний травневий соловей,
Прекрасна тінь його рокити
Весь світ, який чекає на твою
Від себе захисту.

3. Ведучий: Здрастуйте Здрастуйте! Ми раді вітати вас на нашому святі. Як відомо, свята бувають різні, бо приурочені до різних подій. Але завжди вони веселі та яскраві. Свят багато. Сьогодні це свято День Землі!

4. Ведучий:І це свято пов'язане не тільки з радісними подіями. На цьому святі люди трохи сумують. Нагадаємо історію виникнення цього свята.

У 1969 році на нафтопромислах біля містечка Санта-Барбара стався аварійний розлив нафти. Величезна кількість нафти розповзлося поверхнею прибережних вод океану, забруднило пляжі. Від аварії постраждали багато морських тварин, особливо птахів. Ця трагічна подія справила на американців велике враження. Вони вирішили хоча б раз на рік нагадувати людям про їхні стосунки з довкіллям. 22 квітня 1970 року тисячі американців вийшли на вулицю міст.

1. Ведучий:Вони проводили мітинги та демонстрації на захист природи. Вимагали прийняти нові природоохоронні закони, садили дерева, прибирали сміття на вулицях, очищали береги рік, слухали пісні, що оспівують красу навколишнього світу. Перший День Землі відзначали лише у США, але згодом це свято об'єднало мешканців багатьох країн. З кожним роком їх ставало дедалі більше. Стали відзначати День Землі та в Росії. Крім того, за ухвалою уряду з 15 квітня по 5 червня у нас у нас проводяться спеціальні Дні захисту довкілля.

2. Ведучий. З 22 квітня 1990 року весь світ святкує Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі та Повітря. Цей день нагадує нам про страшні екологічні катастрофи, це день, коли кожна людина замислюється над тим, що вона може зробити у вирішенні екологічних проблем, подолавши байдужість у собі.

Ми давно освоїли планету
Широко крокує це століття
На Землі вже білих плям немає
Чи чорні ти ти, людина?

Свято "День Землі" відзначається у Росії з 1992 року.

3. Ведучий.Залишившись один у лісі, у степу, на річці, у полі, на болоті, людина залишається наодинці зі своєю совістю. Вона для людини – єдиний контролер. І, можливо, одне з найважливіших завдань, яке стоїть перед тим, хто хоче врятувати природу на планеті, - пробудити в людях совість, розуміння того, що можна робити і чого робити не можна.

Все тісно пов'язане довкола.
(Приклади ми не множитимемо).
Квітки ти не зачепиш раптом,
Щоб зірки не потривожити.

4. Ведучий.Всі, хто якось знайомий з екологією переконаний, що порятунок людства можливий лише тоді, коли кожен з нас опановує екологічні знання і живе за екологічними законами життя:

  • вчися розуміти природу, стань її другом та захисником;
  • радуйся красі природи, не шкоди їй своїм недбалим ставленням;
  • користуйся будь-яким випадком для того, щоб зробити для природи щось корисне і не дарма природу називають храмом.

Є просто храм,
Є храм науки
А є ще природи храм,
З лісами, що тягнуть руки
Назустріч сонцю та вітрам.
Він світло у будь-який час доби,
Відкритий для нас у спеку та стинь,
Заходь сюди,
Будь серцем трошки,
Не оскверняй її святинь.

1. Ведучий: Але храм природи - це тендітна будова Уявіть картковий будиночок. Забереш одну карту – і будиночок звалився. Так і в природі – якщо знищити якусь її частину, звалиться все.

2. Ведучий:У цьому святі беруть участь усі жителі нашої планети. Не залишилися осторонь і наші ліцеїсти. На сцену запрошується 10 клас. Із захистом свого проекту “Земля – наш спільний будинок”. (З атем естафета передається всім іншим учням)

3. Ведучий:

Ти, Людино, люблячи природу,
Хоч іноді її шкода;
У розважальних походах
Не розтопчи її полів.
Не пали її відчайдушно
І не розтоптуй до дна,
І пам'ятай істину просту -
Нас багато, а вона одна.

4. Ведучий: Згадуються слова Маленького принца з однойменної казки Екзюпері: Є таке правило. Встав ранком, вмився, привів себе в порядок - і одразу ж упорядкуй свою планету”. Кожен з нас розуміє, що треба жити у згоді з навколишнім світом у нашому спільному домі під назвою Земля.

1. Ведучий:

Кромса лід, міняємо рік течією,
Твердімо про те, що справ безліч,
Але ми ще прийдемо просити прощення
У цих річок, барханів та боліт,
Біля самого гігантського сходу
У найдрібнішого малька...

Поки що про це думати не хочеться
Зараз нам не до цього... поки
Аеродроми, пірси та перони
Ліси без птахів та землі без води.
Все менше навколишньої природи,
Дедалі більше навколишнього середовища.

2. Ведучий:

І нехай будуть лише мирні та радісні Дні Землі для нашого прекрасного космічного корабля - планети Земля, що летить і обертається посеред холодного космосу зі своїм вразливим тягарем життя...

Не те, що ви думаєте, природа:
Не зліпок, не бездушне обличчя -
У ній є душа, у ній є свобода,
У ній є кохання, у ній є мова...

3. Ведучий:

Тепер, коли ми вже навчилися літати повітрям, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: “навчитися жити Землі, як люди”. Надзавдання століття – збереження як природного у природі, а й людського у людині.

Усе"Всі ми пасажири одного корабля на ім'я "Земля", і пересісти з нього просто нікуди".

“Є таке тверде правило... – Встав уранці, вмився,
Привів себе в порядок – і одразу ж упорядкуй свою планету...”

Підбиття підсумків: нагородження учасників заходів.

Поділитися