Вікторина по байкам крилова для учнів початкових класів. Вікторина по байках Крилова. матеріал з читання (3 клас) на тему Ребуси з байок

Цілі:

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект уроку.

Цілі:

Навчальна: Узагальнити, поглибити знання учнів з байок І. Крилова.

Розвиваюча: розвиток навичок виразного читання, організаторських та творчих здібностей, логічного мислення.

Виховна: вміння працювати у групах, виховання почуття колективізму, толерантності.

Обладнання: комп'ютер,

Хід уроку

I.Організаційний момент

ІІ. Усні відповіді на запитання

* Хто так казав?

До того, голубчику, було?

У м'яких мурах

Пісні, жвавість щогодини

Так що голову закрутило.

забіяка

ІІІ. Читання напам'ять

відгадуємо ребуси.

1 .(Штора-затемнення)

2. З'єднай стрілочками

Ворона окуляри

Лебідь Лисиця

Мавпа щука

Слон ягня

Вовк кухар

Кіт Моська

3. Встав пропущені слова

Воз, окуляри, жолуді, сир

*Так Лебідь рветься в хмари,

Ані мене то не турбує;

У ньому користі мало бачу я

5.Прибрати зайве.

Голубко, як гарна!

VI. Інсценізація байки

Висновок у байці називається:

1.Повчання

2. Мораль

3.Повчання

4.Міркування

1.Іносказання

2.Заклинання

3.Опис

4.Повторення

VIII. Підсумок.

Попередній перегляд:

Мухамед Галина Петрівна. Урок - гра по байках І.А. Крилова.

Конспект уроку.

Тема: Урок-гра з байок І. Крилова

Цілі:

Навчальна: Узагальнити, поглибити знання учнів з байок І. Крилова.

Розвиваюча: розвиток навичок виразного читання, організаторських та творчих здібностей, логічного мислення.

Виховна: вміння працювати у групах, виховання почуття колективізму, толерантності.

Обладнання: комп'ютер, інтерактивна дошка, книжково-ілюстративна виставка

Хід уроку

I.Організаційний момент

Сьогодні у нас урок-гра. Ви покажете знання з байок І.А. Крилова, розкриєте свої творчі здібності.

Байки Крилова, за словами Гоголя, - це"Книга мудрості самого народу".А славу Крилова як російського байкаря Бєлінський вважав: «Найбільшою, найнепідкупнішою славою народною».

Поділіться на 5 груп. Виберіть капітана. У капітана прапорець. Коли команда готова, капітан повідомляє про готовність, піднявши прапорець. Судді визначають, хто був першим. Капітан, який підняв першим прапорець, отримує 2 жетони, другим – 1 жетон, який не підняв прапорець – 0.

ІІ. Усні відповіді на запитання

* Хто так казав?

До того, голубчику, було?

У м'яких мурах

Пісні, жвавість щогодини

Так що голову закрутило.

*У якій байці І.А. Крилова вживається словозабіяка із прикметником у формі чоловічого роду?

*Персонажі якої байки Крилова вихваляли один одного «не боячись гріха»?

* Перерахуйте героїв байки, які «затіяли зіграти квартет».

* «У сильного завжди безсилий винен. Тому в історії ми темряву прикладів чуємо. Але ми не пишемо історії». В якій байці звучать ці слова?

ІІІ. Читання напам'ять

*Вибрати від групи по одному читачу. Хто краще прочитає байку Крилова напам'ять?

IV.Робота з ілюстраціями, малюнками до байок, ребусами по байках

* До уроку ви повинні були приготувати малюнки до байок. Поки судді обирають переможців,відгадуємо ребуси.

*Усно підписати назву байки до ілюстрацій художників.

V. Робота з інтерактивною дошкою

1 .(Штора-затемнення)

* За допомогою цього предмета можна побачити: «Що там за бешиха». Що це за предмет? (Дзеркало)

*Предмет, що героїня «з півдюжини собі дістала»? (Окуляри)

2. З'єднай стрілочками

Ворона окуляри

Лебідь Лисиця

Мавпа щука

Слон ягня

Вовк кухар

Кіт Моська

3. Встав пропущені слова

Відомо, що _____________ на диво у нас –

Так за Слоном юрби ______________ ходили.

Відколи не візьмись, назустріч ______________ ім.

Побачивши Слона, ну на _________ метатися,

І _________, і _____________, і _______________

(верещати, рватися, Слони, роззяв, верещати, нього, Моська)

4. Розподіл предмети по своїх місцях

Воз, окуляри, жолуді, сир

*Шахрайка до дерева навшпиньки підходить:

Вертить хвостом, з Ворони очей не зводить

*Так Лебідь рветься в хмари,

Рак задкує назад, а Щука тягне у воду.

*Нехай сохне, - каже Свиня, -

Ані мене то не турбує;

У ньому користі мало бачу я

*То до теми їх притисне, то їх на хвіст наниже,

То їх понюхає, то їх полижет

5.Прибрати зайве.

Куди потрапив «вовк уночі, думаючи залізти до кошари»?

(Будинок, машина, псарня, магазин)

6. Підкресліть, кому належать дані слова:

Голубко, як гарна!

Ну що за шия, що за очі!

Розповідати, так, правда, казки!

Вороні, бабки, лисиці, жабі, синиці, мавпі

6. Розподіли на 4 групи героїв байок:

Рак, Дем'ян, Мавпа, козел, дружина, дуб, лебідь, свиня, клишонога Мишка, Ворон, Щука, Осел, Фока.

VI. Інсценізація байки

VII. Тест. Обведіть правильним відповідним кружечком.

Висновок у байці називається:

1.Повчання

2. Мораль

3.Повчання

4.Міркування

2 . Визначте назву прийому, характерного для байки:

1.Іносказання

2.Заклинання

3.Опис

4.Повторення

VIII. Підсумок.

Підбиття підсумку, нагородження учнів.


(Правила розгадування ребусів читай на ігровій сторінці)

Байки Івана Андрійовича Крилова знають усі. Вони висміюються дурість, невігластво, несправедливість. З усім цим Іванові Крилову довелося стикатися з раннього дитинства. Батько його, армійський офіцер Андрій Прохорович Крилов, хоч і був дворянином, грошей не мав і залишив у спадок синові єдине, але воістину безцінне багатство - старенька похідна скринька з книгами, які збирав багато років, витрачаючи на них останні гроші. Ваня змалку бачив, що весь вільний час батько проводить за читанням. Грошей на навчання Івана не було. Добре, одного разу багатий поміщик, почувши, як Ванюша читає вірші, дозволив йому з ласки приходити на уроки до своїх дітей. Особливо старанно хлопчик взявся за мови – французьку та італійську. Тоді ж випадково трапилася йому тоненька книжечка французького байкара Лафонтена, і Ваня навіть спробував перекласти одну з байок. Коли Ванюші виповнилося 9 років, батько помер. Мати працювала з ранку до ночі, щоб тільки не відривати сина від вчення, і все-таки грошей не вистачало. У 11 років Ваня вступив на службу - він переписував папери в суді, розносив важливі документи, лагодив гусячі пір'я, у нього був власний стіл, завалений паперами, і його навіть називали Іван Андрійович. Але часто йому діставалося від суворого начальника за «порожнє і марна справа» - читання різноманітних книжок.
Крім книг любив Іван та театр. І навіть свій шлях у літературу почав із писання п'єс. П'єси ставилися. Але були вони настільки правдиві й дотепні, а їхні герої так легко впізнавалися, що їх перестали ставити театри. Тричі Крилов приймався видавати журнали. Але й у них сатира була така гостра, що журнали довелося закрити. І лише у 37 років Іван Андрійович Крилов знайшов своє покликання – байки! І відразу став відомий всій Росії.
Великого російського байкаря наш народ здавна кличе дідусем Криловим. Він написав рівно 200 байок і сам об'єднав їх у 9 книжок. Біля підніжжя його пам'ятника в Літньому саду в місті Санкт-Петербурзі зображені персонажі його байок.

Відповіді на ребуси:
1. Квартет
2. Слон та Моська
3. Бабка і Мураха
4. Ворона та Лисиця

(Щоб перейти до гри - клікни по ескізу ілюстрації)

Розмір плаката А4 – 960 х 720
Розмір файлу – 98 кб.

Привіт від дідуся Крилова

Трохи про письменника

Розгадай ребуси та дізнайся назви відомих байок Крилова

Бібліотекарю

Збери мозаїки за ілюстраціями байок Крилова

Під час створення сторінки були використані
матеріали журналу "Читайка", №2, 2009 р.

Андрєєва М.С.Скринька мудрості: [сценарій літературного ранку] // Книжки, нотки та іграшки для Катюшки та Андрюшки. – 2004. – № 2. – С. 3-7.
Аполлонова, Г. В.Доброго дня, дідусю Крилов! : [Сценарій] // Читаємо, вчимося граємо. – 2012. – № 11. С. 21-25.
Бікеєва, В. А.Поет і мудрець злилися у ньому воєдино: [сценарій] // Дозвілля у шкільництві. – 2014. – № 3. – С. 14-19.
Глазкова, Л. А." Чинов я пишних не шукав ... " : [сценарій] // Читаємо, вчимося граємо. – 2013. – № 12. С. 21-25.
Глибоківських, М.В."Сусідка, мій світло!...": [Сценарій пізнавально-інтелектуального заходу] // Книжки, нотки та іграшки для Катюшки та Андрюшки. – 2017. – № 11. – С. 6-7.
Глибоківських, М.В."Стрекоза і Мураха": [сценарій для дітей 9-10 років] // Книжки, нотки та іграшки для Катюшки та Андрюшки. – 2018. – № 2. – С. 6-8.
Дарсалямова А.І.Царство байки: гра – подорож творчістю І.А. Крилова // Читаємо, вчимося, граємо. – 2005. – № 7. – С. 43-45.
Дрей, О. І.Криловські байки: [сценарій гри "Хто хоче стати мільйонером?" // Чим розважити гостей. – 2014. – № 3. – С. 52-56.
Єщенко Н.Байки дідуся Крилова: [сценарій ігрового уроку-конкурсу] // Початкова школа. – 2003. – № 6. – С. 3. – (Додат. до газ. «Перше вересня»).
Макарова Б.А.Неймовірний, яких не було: [сценарій літературного вечора про І.А. Крилове] // Читаємо, вчимося, граємо. – 2003. – № 12. – С. 42-50.
Макарова Б.А.Сценарій "Великий байкар": [театралізована постановка про Крилова І.А.] // Дозвілля в школі. – 2004. – № 3. – С. 18-23.
Нуштаєва, А.А."Слона-то я і не помітив": пізнавальна літературна гра. // Читаємо, вчимося, граємо. – 2015. – № 6. – С. 88-91.
Пєшкун, Л.Г."Ворона та лисиця": [сценарій літературного заходу для дітей 9-10 років] // Книжки, нотки та іграшки для Катюшки та Андрюшки. – 2017. – № 5. – С. 8-12.
Полякова, Г.В.Спадкоємець Лафонтена: [сценарій] // Читаємо, вчимося граємо. – 2014. – № 2. С. 58-61.
Семеніхіна Є.В.
"Мораль цієї байки така...": [розробка конкурсної програми] // Читаємо, вчимося, граємо. – 2003. – № 12. – С. 51-53.
Сергєєва, І. А.Пером і байкою: [сценарій заходи та вікторина за творами І. А. Крилова для учнів 4-5 класів] // Читаємо, вчимося граємо. – 2013. – № 12. С. 26-27.
Соловйова, Є. В."Мораль сей байки така...": [сценарій ігрової програми] // Книжки, нотки та іграшки для Катюшки та Андрюшки. – 2011. – № 12. С. 10-11.
Шикуля, О. В.У гості до дідуся Крилова: [сценарій] // Книжки, нотки та іграшки для Катюшки та Андрюшки. – 2014. – № 9. – С. 9-12.

Список сценаріїв масових заходів для дітей

Бібліотечний плакат на книжкову полицю

Відгадай загадку: відповідь знайди на зображенні

У ворони та шахрайка
Сир відібрати зуміла спритно.

Збери половинки, щоб вийшли назви байок

виноград

Ягня

Вовк та

Ворона та

Зозуля та

Мавпа і

Бабка та

Чиж та

Перевір свої відповіді

Загадка:
Лисиця

Половинки назв байок:
Вовк і Ягня
Ворона та Лисиця
Зозуля та Півень
Лисиця та виноград
Мавпа та окуляри
Миша і Щур
Слон та Моська
Бабка та мураха
Чиж та Голуб

Хто не чув його живого слова?
Хто в житті з ним не зустрівся свого?
Безсмертні твори Крилова
Ми з кожним роком любимо все сильніше!

М. Ісаковський

Байки І.А. Крилова

Байки І.А. Крилова

Знайди правильну відповідь у тексті байок І.А. Крилова

Натисніть на номер слова, щоб прочитати визначення. Запишіть у вікні ваш варіант відповіді. Потім натисніть на слово "Ввести". Якщо вам важко відповісти, клацніть слово "Підказка", щоб побачити літеру або частину слова.

Перевірка

13 лютого 2019 р. виповнилося 250 років від дня народження знаменитого байкаря Івана Андрійовича Крилова. Навіть наймолодші школярі знайомі із його творчістю. У цьому змогли переконатися бібліотекарі на літературній годині «Мораль цієї байки така…», який проходив учнів молодших класів. Вони розповіли хлопцям цікаві факти з життя письменника, показали інсценування байок. А самі юні читачі за крилатими виразами дізнавалися байки, брали участь у конкурсах: «Вгадай предмет», «Знайди пару». А ще хлопці продемонстрували свої артистичні здібності, прочитавши відомі ним байки напам'ять. На закінчення заходу, діти назвали багато людських якостей, яким вчать байки: скромність, справедливість, чесність, доброта.
Т.В. Дмитрієнко, бібліотекар абонементу ДДБ


Куніцина Ольга Віталіївна,

вчитель літератури ГОУ ЗОШ №1262

Вчимося, граючи

Байки Крилова

Попереднє зауваження

Урок розроблено для уроків читання у 3 класі після вивчення творчості І.А. Крилова як узагальнення або для уроку літератури у 5 класі для актуалізації знань про байки І.А. Крилова.

Урок проводиться у формі гри «Хрестики-нуліки». З класу необхідно виділити групу учнів для здійснення суддівства. (Щоб перевірити їх знання, можна дати їм деякі завдання для вирішення будинку напередодні гри або запропонувати брати участь у складанні завдань або вікторини з байок Крилова). Решта класу ділиться на дві команди: команду «Хрестики» та «Нолики».

На дошці креслиться поле, де ставитимуться Х або О, залежно від перемоги команди. Клас повинен виконати усі дев'ять завдань. Переможцем буде та команда, чиїх знаків на полі виявиться більше.

Урок супроводжується презентацією, в якій відображається кожне із завдань. Причому вибір ігрового поля може бути довільним завдяки системі гіперпосилань.

(Скачати презентацію http://stream.ifolder.ru/11454306 пароль - "method_krylov")

Гра перевіряє знання з байок: "Ворона і Лисиця", "Стрекоза і мураха", "Слон і Моська", "Зозуля і півень", "Мавпа та окуляри", "Дзеркало і мавпа", "Лебідь, Щука і Рак", "Чиж і голуб", «Заєць на лові»

Завдання уроку:

1) закріпити знання учнів про жанр байки та байки Крилова, отримані на попередніх уроках,

2) розвивати аналітичні та творчі здібності учнів,

3) розвивати навички групового співробітництва

Обладнання: мультимедійний проектор, екран, комп'ютер, роздатковий матеріал

Хід уроку:

Здрастуйте, хлопці. На кількох уроках ми з вами знайомилися з творчістю великого російського байкаря Івана Андрійовича Крилова. Ми дізналися, що таке байка і, прочитавши кілька байок, познайомилися з їхніми героями. Чомусь повчилися в них. Які байки ви можете назвати?

Микола Васильович Гоголь називав байки І.А. Крилова "книгою мудрості самого народу". Як ви вважаєте, чому?

Подивимося, наскільки добре знаєте байки Крилова ви. Сьогодні на вас чекає інтелектуальна гра «Хрестики – Нолики». Усі ви знаєте, як грати у неї. Кожна команда по черзі робитиме хід, доки не відкриються всі поля. Кожне поле – це завдання з байок Крилова. Переможе так команда, чиїх знаків (вони означають перемогу у кожному конкурсі) виявиться більше.

Я думаю, що багато залежить від того, наскільки ви були уважні на уроках і старанно виконували домашні завдання. А ще від того, наскільки згуртовано ви працюватимете у команді. Успіхів! Ми розпочинаємо нашу гру. Робіть перший хід!

Конкурсні завдання для клітин:

"Дошка оголошень"

- Прочитайте оголошення. Кому з героїв байок вони могли належати? Назвіть, з якої байки цей герой.

Відповіді: Мавпа «Мавпа та окуляри», 2. Бабка «Стрекоза і Мураха», 3. Півень або Зозуля «Зозуля та півень», 4. Ворона «Ворона та Лисиця»

II. "Я тебе знаю"

- Уривками визначте, з якої байки вони взяті.

1. Над хвальками хоч сміються,

А часто в розподілі їм частки дістаються.

2. Вперед чужій біді не смійся, Голубку!

3. На жаль, те ж буває у людей:

Як не корисна річ, ціни не знаючи їй,

Невіглас про неї свій толк все з ходу хилить;

А якщо невіглас пізніший,

То він її ще й жене.

4. Коли у товаришах згоди немає,

На лад їхня справа не піде,

І вийде з нього не діло, тільки мука.

Згадайте, як називається ця частина байки? Яка її роль у кожному творі? Придумайте ситуацію, в якій можна використати одне з цих висловлювань? (на вибір)

Відповіді: 1. «Заєць на лові», 2. «Чиж і голуб» 3. «Мавпа та окуляри», 4. «Лебідь, Щука та Рак»

III. «Карта жанру»

– Відновіть схему жанру байка, обравши потрібні елементи. Підготуйте розповідь про нього.

(Кожній команді видається набір карток, які вони повинні прикріпити на свій планшет. Оцінюється правильність та швидкість виконання завдання)

(правильні відповіді виділені кольором)

IV. «Байка по ниточці»

– Ви повинні розповісти байку «Ворона та лисиця», яку вчили напам'ять, по ланцюжку. Кожен по рядку.

V


Відповіді: 1.Стрекоза «Стрекоза і Мураха», 2. Моська «Слон і Моська», 3 Зозуля «Зозуля та Півень», 4. Щука «Лебідь, Щука та Рак»

VI. «Ларчик»

– У цьому скриньці зібрані різні предмети. Ви повинні згадати, якому герою вони належать і з якої байки цей герой. (Вчитель із скриньки почергово дістає предмети. Завдання учнів назвати героя та байку.)

дзеркало – мавпи «Дзеркало та Мавпа»

кисть винограду - хотілосяотримати Лисицю «Лисиця та Виноград»

силок - Чиж «Чиж і Голуб»

шматочок сиру – Вороне «Ворона та Лисиця»

воз – Лебедю, Раку, Щуку «Лебідь, Щука та Рак»

VII. «Центон»

- Центон - це веселий вірш, складений з рядків різних віршів. Прочитайте центон, складений Женею Брянцевою по байках. Ви повинні визначити, з яких байок взято рядки для цього центону.

Бабка, Кухар і Моська

Трапляється часто нам
І працю, і мудрість бачити там,
Де варто лише здогадатися
За справу просто взятися.
Пострибунья Стрекоза
Літо червоне пропіла;
Озирнутися не встигла,
Як зима котить у вічі.
“Ах ти, ненажера! Ах, злодій! -
Тут Ваську Кухар докоряє
“Не залиши мене, куме милий!
Дай ти мені зібратися з силою,
І до весняних лише днів
Прогодуй та обігрів!”
“Ех, ех! - їй Моська відповідає, -
ось те мені і духу надає,
що я зовсім без бійки
можу потрапити у великі забіяки”.
Коли у товаришах згоди немає,
На лад їхня справа не піде!»

Відповіді: "Ларчик", "Стрекоза і Мураха", "Кіт і Кухар", "Ворона і Лисиця", "Слон і Моська", "Лебідь, Щука і Рак"

VIII. «Сочини байку»

- На уроках ви познайомилися з жанром байки. Прочитали багато байок Івана Андрійовича Крилова. І тепер, гадаю, можете спробувати себе в ролі байкарів. Перед вами сюжетні картинки історії про Аїста та Лисицю. Подумайте, чого може навчити ця історія. Складіть байку в прозі. Не забудьте про мораль.

IX."Театральний конкурс"

– Це домашнє завдання, яке може бути реалізовано у кількох випадках:

Варіант 1.Кожна команда готує сценку по одній з байок.

Варіант 2.Кожна команда готує сценку по одній з байок, припускаючи кілька помилок. Завдання іншої команди – знайти ці помилки.

Варіант 3. Показати шараду, в якій зашифрована назва однієї з байок.

Підбиття підсумків гри.

Домашнє завдання (на вибір).Скласти байку, центон або написати листа від імені одного з героїв байки.

Байки Крилова називають джерелом народної мудрості. Вікторини допоможуть глибше зрозуміти мудрі байки автора. За правильну відповідь вікторини команди одержують 1 бал. (Питання для відповідей)

Мудрі байки

1. Скільки всього байок написав І. Крилов: 100, 200 чи 300?

2. Як називається байка про чотирьох невдалих музикантів?

3. На яке дерево видерлася ворона, щоб з'їсти сир?

4. На яку парнокопитну тварину хотіла бути схожа жаба, коли намагалася надутися?

5. Яка комаха відмовила у допомозі стрибання бабці?

6. Чий спів більше сподобався ослу: солов'я чи півня?

7. Які клички були у собак, які вели розмову про слона, що йде по вулиці?

8. Яку спільну справу хотіли зробити Щука, Лебідь та Рак?

9. Чи зрозуміла Мавпа, що в дзеркалі було її відображення?

10. Яку люб'язність вовкнув Журавль?

11. Який третій птах згадується в байці «Зозуля і Півень»?

12. Що в кінці байки Мавпа зробила з окулярами?

13. У якій байці безсилий завжди винен у сильного?

14. Як сталося, що вовк потрапив на псарню, хоч йому потрібна була кошара?

15. Як радить І. Крилов чинити із заздрісниками в байці «Перехожі та собаки»?

16. Чим схожі казка «Лисичка-сестричка та вовк» та байка «Вовк та лисиця»?

17. Яка байка вчить не сміятися з чужого горя?

18. Кого Щур з байки «Миша і Щур» вважав найсильнішим звіром: лева чи кішку?

19. Що так і не змогла дістати лисиця в саду, підстрибуючи цілу годину?

20. Який із чотирьох людських вад висміював І. Крилов у байці: «Свиня під дубом»: жадібність, боягузтво, невігластво чи лінь?

Відповіді:

1. Близько 200 байок. 2. "Квартет". 3. На ялинку. 4. На вола. 5. Мураха. 6. Півня. 7. Моська та Шавка. 8. Везти віз із поклажею. 9. Ні. Вона думала, що це одна з її подружок. 10. Витягнув кістку, що застрягла в горлі. 11. Горобець. 12. Вдарила об камінь та розбила. 13. «Вовк та ягня». 14. Була ніч, і він переплутав будівлі. 15. Не звертати на них уваги. 16. В обох творах лисиця обманює вовка, і він залишається голодним. 17. «Чиж та голуб». 18. Кішку. 19. Виноград. 20. Невігластво.

Його байки переживуть століття.К.Н. Батюшків

Ціль:узагальнення знань учнів про байки І.А. Крилова, розвивати пам'ять, увагу, виховувати інтерес до чинення.
І конкурс.
Назвіть байки Крилова про:Лисі («Ворона і Лисиця», «Лисиця та виноград», «Вовки Лисиця», «Добра Лисиця», «Лисиця», «Лисиця та Осел»)
Вовку («Вовк і Ягня», «Вовк на псарні», «Лев і Вовк», «Вовк і Кіт», «Вовк та Пастухи», «Вовки та Вівці»).
Ведмеді («Квартет», «Ведмідь у бджіл», «Пустельник і Ведмідь», «Працьовитий Ведмідь», «Селянин та Працівник»)
Мавпи («Дзеркало і Мавпа», «Мавпа та окуляри», «Мавпи», «Мавпа», «Квартет»)
Людях («Селянин і Працівник», «Кіт і Кухар», «Ларчик», «Цікавий», «Дем'янова юшка», «Селянин та Змія», «Два хлопчики»)

ІІ конкурс.
Кому належать слова?
«Голубонько, яка гарна! Ну що за шия, що за очі!» (Лисіці з байки «Ворона та Лисиця»)
«Все про окуляри лише мені налгали; А користі на волосся немає в них». (Мавті з байки «Мавпа та Окуляри»)
«Друзі! Навіщо весь цей шум? Я, ваш старовинний сват і кум...» (Вовка з байки «Вовк на псарні»)
«Не залиши мене, куме милою! Дай ти мені зібратися з силою...» (Стрекозе з байки «Стрекоза і Мураха»)
«Почекайте! Як йти музиці? Адже ВИ не так сидите» (Мавті з байки «Квартет»)

ІІІ конкурс.
Згадайте пропущене слово

  1. "Дві... (бочки)".
  2. «Хлопчик і... (Змія)».
  3. «Лисиця та... (виноград)».
  4. «Працьовитий... (Ведмідь)».
  5. «Трішкін... (кафтан)».
  6. "Бабка та мураха)".
  7. "Осел і... (Соловей)".
  8. "Кіт і... (Кухар)".
  9. "Свиня під... (дубом)".
  10. 10. «Вовки та... (Вівці)».

IV конкурс
«Мораль цієї байки така»
- У якій байці була така мораль?

1. «Уже скільки разів твердили світові,
Що лестощі гидкі, шкідливі; але тільки все не на користь,
І в серці підлабузник завжди знайде куточок».
(«Ворона та Лисиця».)

2. «Біда, якщо пироги почне печі шевець,
А чоботи тачати пиріжник:
І справа не піде на лад». («Щука та Кіт».)

3. «Нерідко трапляється нам
І працю і мудрість бачити там,
Де варто лише здогадатися
За справу просто взятися». («Ларчик».)

4. «Вперед чужому лиху
не смійся, Голубку! («Чиж та Голуб».)

5. «Коли у товаришах згоди немає,
На лад їхня справа не піде,
І вийде з нього не діло, тільки борошно». («Лебідь, Щука та Рак»,)

V-конкурс.
КРИЛАТІ СЛОВА
Багато фраз з байок І.А. Крилова стали крилатими словами. Ми часто вимовляємо «Ларчик просто відкривався» або «А Васька слухає, та їсть», навіть не думаючи, що ці слова вимовили вперше герої Крилова. Таких фраз, що стали крилатими словами, у Крилова дуже багато. Ось деякі з них:

  • «Та тільки віз і нині там»
  • «У сильного завжди безсилий винен»
  • «Сильніше за кішку звіра немає!»

Згадайте, з яких байок ці рядки?
(Відповідно: «Лебідь, Щука і Рак», «Вовк і Ягня», «Миша і Щур»).
Не тільки рядки з байок Івана Андре-кича, але навіть самі назви байок стали крилатими словами. Хто назве їх? "Тришкін кафтан", "Лебідь, Щука і Рак", "Слон і Моська", "Дем'янова юшка", "Зозулям Півень" та ін.)
Найбільший знавець російського слова, І. А. Крилов збагатив нашу літературну мову багатьма образними висловлюваннями, що стали прислів'ями та приказками. Їх використовують у суперечках, тому що підтвердити ними свою думку краще, ніж довгими міркуваннями:

  • «Бачить око, та зуб нейме»
  • «Борона в павиче пір'я»
  • «Пострибунья бабка»
  • «Трішкін каптан»
  • «Мартишкова праця»
  • "Ведмежа послуга"
  • «А скринька просто відкривалася»
  • «А Васька слухає, та їсть»

VI конкурсди.
1 Кросворд

«Іван Крилов»
По вертикалі:

  1. Письменник, який складає байки (байкар).
  2. Місто, з яким пов'язане дитинство Крилова (Тверь)
  3. Посада, в якій розпочав Крилов свою трудову діяльність (підканцелярист)
  4. Французький поет-байкар, його байки Крилов перекладав російською мовою (Лафонтен)
  5. Музичний інструмент, на якому грав Крилов (скрипка)
  6. Важлива частина у байці, виведення-повчання (мораль)
  7. Твори для театру, які писав Крилов (п'єси)
  8. Професія, в якій Крилов працював 30 років (бібліотекар)
  9. і 10. Герої однієї з найвідоміших байок Крилова (Стрекоза та Мураха)

2 Кросворд

«І.А Крилов»
По вертикалі:
1. «На ту біду ... близько бігла» (лисиця).
2. «Проказниця-Мартинка, Осел» Козел, і клишоногий Ведмедик задумали зіграти ...» (квартет).
3. «Знати вона сильна» що гавкає на слона». Хто це? (Моська).
4. «Голубонько, яка гарна! Ну що за шия, що за очі!» Хто це? (Гава).
5. «Вороні десь Бог послав шматочок...» (сиру).
6. «По вулицях... водили, мабуть, напоказ» (Слона).
7. «Мавпа тут з досади та з печалі об камінь так вистачила їх, що тільки бризки заблищали* Що це? (Окуляри).
8. «Ягня у спекотний день зайшов до струмка напитися; і треба ж лиху статися, що біля тих місць голодний нишпорив...» Хто? (Вовк).

Поділитися