Презентація на тему "Моє майбутнє у моїх руках!". Презентація професійної орієнтації Моє майбутнє в моїх руках? Презентація дошкільника майбутнє у моїх руках

Дата: 27.10.2015. Тренінг розвитку життєвих цілей та цінностей «Моє майбутнє – в моїх руках!» Кількість учасників: 6 осіб Заняття проводила педагог – психолог: Коряковцева Христина Олександрівна. Початок: 14:00 Час проведення: 1 година 45 хвилин. Мета заняття: формування активної життєвої позиції, позитивних життєвих цілей та цінностей випускника, уміння планувати майбутнє життя та досягати успіху. Завдання заняття: 1. Допомогти усвідомити випускникам цінності та цілі, що дають людині сенс життя. 2. Допомогти усвідомити випускнику власні цілі та прагнення та необхідні умови для їх досягнення. 3. Формування навичок усвідомлення себе як унікальної та повноправної особистості, зі своїми поглядами, переконаннями, цінностями. 4. Формування навичок прийняття відповідальності за свої дії, своє життя, розвиток навичок самостійності. 5. Формування позитивного образу майбутнього. 6. Підвищення самооцінки випускника, впевненості у собі та у досягненні цілей. 7. Формування навичок спілкування, вміння слухати, висловлювати свою думку, аргументувати свою позицію. Матеріали до заняття: Аркуші А4, ватман, ножиці, клей, кольорові олівці, фломастери, різні газети, журнали, розслаблююча музика, картки для вправ. Хід заняття: 27 жовтня 2015 року успішно відбувся тренінг розвитку життєвих цілей та цінностей для випускників постінтернатної служби супроводу «Моє майбутнє – в моїх руках!». Тренінгове заняття розпочиналося з вступної частини, в якій обговорювалися тема заняття та її актуальність для випускників. Адже майбутнє життя людини багато в чому залежить від того, як людина уявляє своє майбутнє, які цілі вона ставить перед собою, що робить для їх досягнення, чи вміє використовувати надані можливості. Потрібно знати себе, свої бажання, потреби та можливості, передбачати наслідки на кілька кроків вперед! Після вступної частини проводилося цікаве знайомство один з одним, обговорювалися основні правила роботи у групі. Знайомство дуже сподобалося хлопцям! Кожен по черзі називав своє ім'я, а також одне зі своїх реальних хобі, захоплень та одне бажане хобі, те, яке хотів би мати, але яке поки що з тієї чи іншої причини у нього не здійснилося. Той, хто представлявся другим, перш ніж розповісти про себе, повторював сказане першим. Знайомство дуже допомогло хлопцям зняти напругу та позитивно налаштуватися на роботу у групі. Основна частина заняття розпочалася з вправи «Прогноз погоди». Учасники тренінгу малювали малюнок, що відповідає їхньому настрою на даний момент. Після малювання кожен учасник ділився своїми враженнями та почуттями в момент виконання завдання, а також розповідав, що змалював на малюнку. Хлопці відбивали на своїх малюнках сонячну та теплу погоду, а також дощову та прохолодну, пояснюючи це тим, що їхній душевний стан на даний час спокійний, на вулиці холодно і хочеться побільше тепла…! Найважливішими для випускників на занятті стали Вправи «Мої досягнення» та «Мої цінності». роль у житті. Дуже важливим було вміння вислухати один одного! Вправа викликала у хлопців позитивні емоції. Про свої успіхи учасники розповідали з почуттям гордості за себе та говорили, що ще багато чого хочуть досягти в майбутньому! Вправа «Чарівна лавка» проходила під медитативну спокійну музику та допомогла учасникам зосередитися на життєвих цілях та сенсі життя, а також розслабитись у ході тренінгу. Діти уважно слухали розповідь психолога і уявляли картину оповідання. Наприкінці вправи хлопці розповідали, як змінився їхній емоційний стан, їхні почуття під час виконання вправи. Дуже яскравим і чарівним стало для учасників Вправа Колаж цінності (мрії)! Хлопці з різних картинок із газет та журналів створювали колаж свого майбутнього, у якому відбивали різні сфери свого життя: стосунки, сім'я, матеріальна сфера, самореалізація, здоров'я. Після виконання завдання учасники назвали свій готовий твір! Колаж бажань викликав у хлопців сильні позитивні емоції щастя і радості, адже вони змогли відобразити в колажі свої найзаповітніші мрії! Після вправи хлопці розповідали про свої почуття, емоції, які зазнали під час виконання завдання. Наприкінці заняття проводилася рефлексія, у ході якої хлопці розповідали про почуття, які зазнали під час тренінгу, з якими труднощами зіткнулися на занятті. А найголовніше розповідали чи вдалося їм усвідомити які цілі та цінності відіграють головну роль у їхньому житті! Висновок заняття стала Вправа «Дякую за приємне заняття». Діти потиснули один одному руки і вимовили «Дякую за приємне заняття»! Вправа викликала у хлопців дружнє почуття та подяку один до одного! Служба постінтернатного супроводу Коряковцева К.А.

Профорієнтаційна класна година
"Моє майбутнє в моїх руках"
(слайд 1)
Ціль: активізація процесу професійного самовизначення.
Завдання:
1.Підвищення мотиваційно - ціннісної готовності до зрілого вибору: сформованості у випускника самооцінки, адекватної особистим здібностям та можливостям здобути бажану освіту, наявність ціннісних орієнтацій та індивідуально виражених цілей, пов'язаних з подальшим способом здобуття освіти та майбутньої професії.
2. Підвищення практичної готовності: вміння враховувати свої можливості під час виборів професії; вміння робити усвідомлений вибір та нести за нього відповідальність. (слайд 2)
Форма проведення: біт – урок.
Методи: мозковий штурм, групова робота, дискусія, ділова гра.
Ресурси: презентація
На дошці: «КРАЩИМ КОЖНОМУ ЗДАЄТЬСЯ ТЕ, ДО ЧОГО ВІН МАЄ ПОЛЮВАННЯ» Козьма Прутков (слайд 3)

Хід класної години.
Організаційний момент.
Батьки формують групу, розміщуючись за круглим столом
Учні розміщуються за другим круглим столом
Майстер п/о:
Доброго дня шановні батьки та учні. Сьогодні ми з вами поговоримо про майбутнє. Про ваше майбутнє. Ви, напевно, вже не раз удома розмовляли про те, ким будете, яку професію оберіть, куди підете вчитися? І не дарма цитатою сьогоднішньої нашої класної години я взяла слова Козьми Пруткова. (зачитує)
Мине зовсім небагато часу, і вам доведеться вибирати свій шлях у житті. І цей шлях почнеться з перехрестя, від якого розходяться не 3, як у казці, а 50 тис. доріг - саме стільки зараз існує професій. І дуже важливо не помилитись у виборі шляху. Адже від цього вибору залежить багато чого: і матеріальний достаток, і коло спілкування, і інтереси, і щастя в житті. Недарма кажуть, що вибираючи професію, людина обирає свою долю.
Робота – це величезна складова життя, у зв'язку з цим підходити до цього питання необхідно з великою відповідальністю, не роблячи поспішних висновків. Коли людина знаходить своє покликання в житті, робота перетворюється на захоплюючий процес, який сприяє повній самовіддачі та продуктивності праці.
Мозковий штурм.
Питання до аудиторії, що таке робота? (слайд 4)
4-5 хвилин для роботи групи, заслуховуємо відповіді команд. Обговорення.
Майстер п/о:
Так, вибір професії – це справді складний вибір. Щоб полегшити собі завдання, потрібно мати достатню інформацію. Сьогодні ми спробуємо розширити ваше «інформаційне поле» у світі професій… Негативні наслідки помилок у виборі професії часто не враховуються та не прораховуються.
Наведемо думку відомого публіциста: «Взявши справу не здібностям, зайнявши не своє місце, важко, а може бути і неможливо бути чесною людиною взагалі».
Бездарний працівник, як правило, самовпевнений, схильний до брехні, лінощів, заздрості, лестощів, а часом і вимагання. Тим самим він намагається заповнити порожнечу душі та кишені.
Щастя – це бути необхідною людиною, це любити життя, людей, свою майбутню професію. Можна помилятися, спотикатися, падати. Але головне – перебувати у русі.
Один учений, який написав книгу про вибір професії, багато років пропрацював у школі та завжди цікавився подальшою долею своїх учнів. Під час зустрічі він ставив їм незмінне запитання: «Чи задоволений ти обраною професією?» І отримував гнітючу відповідь: приблизно кожен третій (!) помилився у своєму виборі, і кожен другий зізнавався, що не зовсім задоволений, і якби починати спочатку, то, мабуть, пішов би іншим шляхом.
Групова робота
Чому ж так багато молодих людей помиляються у своєму виборі? Як ви вважаєте? (Відповіді батьків та дітей)
Ви перерахували найпоширеніші причини помилок у виборі професії. Це тиск батьків, відсутність знань про обрану професію, гонитва за модою, переоцінка власних сил та здібностей. Але як тоді правильно вибрати професію?
Ділова гра «Найкращий вибір»
Отже, професій у світі десятки тисяч, але це не означає, що треба перебрати все, щоб знайти одну – єдину. Професійне самовизначення - від слова "межа" - кордон. Значить треба якось обмежити коло професій, з яких доведеться вибирати. Скажіть, будь ласка, що вийде, якщо довжину нашої аудиторії помножити на ширину? Звісно, ​​вийде площа аудиторії тієї, де ми знаходимося. Отже, ми скористалися з вами простою формулою, яку ми знаємо приблизно з 3-4 класу з розділу математики. Але для вибору професії такого предмета немає, але є формула. І я пропоную вам сьогодні попрацювати з цією формулою, я навіть сказала б з моделлю. Ви стаєте сьогодні архітекторами. І зараз Ви станете вояти, хочу помітити, що ви це робите далеко не вперше у житті.
Для цього ви візьмете кубики. На кожному кубику ви побачите лише одне слово. Ваше завдання потрібно скласти кубики так щоб у вас вийшла одна несуча стіна. Таким чином, ви створите основи моєї професії та першу стіну у вашому житті, яка буде основою у виборі саме моєї професії, яка затребувана на сьогодні як ніколи.
Рефлексія
Після того як батьки та діти збудують стіну, необхідно провести аналіз будівлі. Якщо стіна не правильна, необхідно витягнути пару кубиків, щоб стіна впала. Коли будова звалиться. Тепер ви, напевно, здогадалися, що моя професія будівельник, і я можу вас навчити всьому тому, що знаю на відмінно.
Підбиття підсумків
На жаль, робітничі спеціальності не такі популярні серед молоді. Але з урахуванням того, що щороку зростає кількість будівельних об'єктів, можна з упевненістю сказати, що будівельник – професія майбутнього. Ринок праці не стоїть дома. Деякі спеціальності зникають безвісти, а інші стають більш актуальними. Саме професія будівельника користується попитом, що постійно зростає. Ці фахівці ніколи не залишаться на узбіччі життя і завжди зможуть прогодувати себе. (слайд 5)

ДОДАТОК 1
Інформація для майстра:
Усі кубики поділяються на три категорії:
ТРЕБА
ХОЧУ
МОГУ
Якості необхідні для першої категорії ХОЧУ:
1. матеріальний достаток,
2. керівна посада,
3. індивідуальне підприємництво (ІП),
4. фрілансер,
5. оригінальність,
6. затребуваність,
7. Творець.
Якості необхідні для другої категорії ТРЕБА:
1. здоров'я,
2. робота в команді,
3. знання комп'ютера,
4. лінійний окомір,
5. хороші фізичні дані,
6. зосередженість,
7. технічне мислення,
8. специфіку роботи з обладнанням,
9. творець,
10. емоційна стійкість
Якості, необхідні для третьої категорії МОГУ:
1. терпіння,
2. старанність,
3. уважність,
4. пунктуальність,
5. відповідальність,
6. просторове уяву.
Разом для гри потрібно буде 26 кубиків. 23 кубики з категоріями плюс три кубики зі словами хочу, можу, треба.

МОУ ІРМО «Максімівська ЗОШ»

Тиждень із профілактики вживання алкоголю серед учнів «Майбутнє в моїх руках»


План проведення тижня з профілактики вживання алкоголю серед учнів «Майбутнє у моїх руках»

  • Проведення акції «Настрій школи»
  • Демонстрація відеофільмів, профілактичних презентацій
  • Проведення гри –квест «Слідопити»
  • Акція «Подаруй посмішку класу!»
  • Класний годинник «Вчимося ставити цілі та добиватися»
  • «Вчимося протистояти»
  • Круглий стіл на тему «Моє хобі»
  • Підбиття підсумків тижня. Нагородження найактивніших учасників
  • Творчий звіт

Учасники акції «Майбутнє в моїх руках»

  • Учні – 278
  • Батьки – 46
  • Педагоги – 16

  • Протягом усього тижня проводилося тестування «Оціни свій спосіб мислення» з 5 по 9 клас.
  • серед 5-6 класів було проведено конкурс стінгазет про шкоду вживання алкоголю. Учасники конкурсу не лише створили ці газети, а й захистили кожен свій проект. Дуже важко було визначити переможця конкурсу, тому журі вирішило оцінити всі роботи на 1 місце.


  • Протягом тижня в класах проходили класний годинник «Твоє здоров'я та алкоголь»., «Вчимося протистояти», «Вчимося ставити цілі та добиватися їх»! Цей захід ґрунтувався на перегляді презентації, обговоренні інформації про вплив алкоголю на організм людини, причини його вживання підлітками, обговорення поняття «пивний алкоголізм».
  • Вчителі фізичної культури у рамках тижня провели крос «Золота осінь!» та здачу норм ГТО, а психологи школи провели групові заняття з елементами тренінгу «Вмій сказати ні!» для учнів 7-8 класів. Серед учнів 5-6 пройшов круглий стіл, на якому учні поділилися своїми захопленнями, а потім писали есе «Мої хобі та захоплення» та презентували їх.

  • У заходах у рамках Тижня профілактики вживання алкоголю прийняла більшість учнів. Усі заходи виявилися по-своєму цікавими та насиченими. Загалом, тематичний Тиждень показав, що проведені заходи допомогли учням школи всебічно розглянути проблему алкоголізму в суспільстві та сформувати власну думку про цю проблему.
  • Надалі необхідно систематично повертатися до цієї теми, щоб допомогти підліткам бути вільними від маніпуляцій, здоровими та успішними в житті!

1 день «Настрій школи!»





2 день гра – квест «Слідопити»


2 день «Подаруй посмішку класу!»



5-й день. Круглий стіл на тему «Моє хобі»



Підсумок тижня: Нагородження активних хлопців


Планування і День перший. 6 жовтня. Виставка науково-популярної літератури з антиалкогольної пропаганди. Відп. бібліотекар Симонова О.І. Виставка плакатів з антиалкогольної пропаганди. Відп. соціальний педагог Трофімова А.К. Показ під час змін у рекреації 2-го поверху презентацій з антиалкогольної тематики. Відп. вчитель інформатики Пронкіна Л.М. День другий. 7 жовтня. Проведення на великих змінах акції «Подаруй посмішку класу». Відп. вчитель ІЗО Яшкова Г.В. День третій. 8 жовтня. Перегляд відео про вплив алкоголю на життєво важливі органи людини. Розмова за матеріалами відеороликів «Отрута в будь-яких дозах – отрута!» Відп. соціальний педагог Трофімова А.К. День четвертий. 9 жовтня. Анкетування серед 8-11 класів, що навчаються. Відп. соціальний педагог Трофімова А.К. та актив шкільного самоврядування. День п'ятий. 10 жовтня. Проведення класного годинника серед 8-11 класів із загальною тематикою «Корисна розмова про шкідливі звички» Відп. класні керівники 8–11 класів. День перший. 6 жовтня. Виставка науково-популярної літератури з антиалкогольної пропаганди. Відп. бібліотекар Симонова О.І. Виставка плакатів з антиалкогольної пропаганди. Відп. соціальний педагог Трофімова А.К. Показ під час змін у рекреації 2-го поверху презентацій з антиалкогольної тематики. Відп. вчитель інформатики Пронкіна Л.М. День другий. 7 жовтня. Проведення на великих змінах акції «Подаруй посмішку класу». Відп. вчитель ІЗО Яшкова Г.В. День третій. 8 жовтня. Перегляд відео про вплив алкоголю на життєво важливі органи людини. Розмова за матеріалами відеороликів «Отрута в будь-яких дозах – отрута!» Відп. соціальний педагог Трофімова А.К. День четвертий. 9 жовтня. Анкетування серед 8-11 класів, що навчаються. Відп. соціальний педагог Трофімова А.К. та актив шкільного самоврядування. День п'ятий. 10 жовтня. Проведення класного годинника серед 8-11 класів із загальною тематикою «Корисна розмова про шкідливі звички» Відп. класні керівники 8–11 класів.


11/2/2014Free template from 3 «Майбутнє в моїх руках» У рамках тижня з профілактики вживання алкоголю серед 8-11 класів, що навчаються, проведено різноманітні заходи в тому числі й ті, які були рекомендовані в положенні «Про міський тиждень з профілактики вживання алкоголю серед навчальних освітніх організацій, підвідомчих Департаменту освіти м. Москви «Майбутнє в моїх руках» У рамках тижня з профілактики вживання алкоголю серед 8-11 класів, що навчаються, проведено різноманітні заходи в тому числі і ті, які були рекомендовані в положенні «Про міський тиждень з профілактики вживання алкоголю серед освітніх організацій, що навчаються, підвідомчих Департаменту освіти м. Москви «Майбутнє в моїх руках»


«Майбутнє в моїх руках» День перший. 6 жовтня У шкільній бібліотеці організовано виставку науково-популярної літератури з антиалкогольної пропаганди. З ініціативи учнів 11 класу в рекреації 3 поверху школи була розміщена виставка плакатів з антиалкогольної пропаганди. На змінах у рекреації 2-го поверху було організовано показ презентацій з антиалкогольної тематики. 4


«Майбутнє в моїх руках» День другий. 7 жовтня. На великих змінах проводилася акція «Подаруй посмішку класу». Озброївшись усіма можливими засобами учні 8-11 класів змагалися у створенні плакатів. Як досвідченіші перемогли одинадцятикласники. День другий. 7 жовтня. На великих змінах проводилася акція «Подаруй посмішку класу». Озброївшись усіма можливими засобами учні 8-11 класів змагалися у створенні плакатів. Як досвідченіші перемогли одинадцятикласники. 11/2/2014Free template from 5


«Майбутнє в моїх руках» День третій. 8 жовтня. Відбувся перегляд відеороликів щодо впливу алкоголю на життєво важливі органи людини. Потім відбулася розмова. Багато хто зі старшокласників висловив думку, що після побаченого вже жодних слів не потрібно. Отрута у будь-яких дозах – отрута! День третій. 8 жовтня. Відбувся перегляд відеороликів щодо впливу алкоголю на життєво важливі органи людини. Потім відбулася розмова. Багато хто зі старшокласників висловив думку, що після побаченого вже жодних слів не потрібно. Отрута у будь-яких дозах – отрута! 6


«Майбутнє в моїх руках» 11/2/2014Free template from 7. День четвертий. 9 жовтня. Проведено анкетування серед 8-11 класів, що навчаються. Дітям було запропоновано відповісти на 4 питання щодо їхнього ставлення до заходів з антиалкогольної пропаганди у школі. Після ретельної обробки результати анкетування будуть опубліковані у третьому номері нашої газети «Шкільна пора». Шкільна п о ра Нехай хуртовини та шторми, Хай дороги круті! Рей над нами, як прапор, Яскраве вітрило мрії! Випуск рік ГБОУ ЗОШ 2074



Поділитися